YEREL
Giriş Tarihi : 18-04-2022 11:44   Güncelleme : 18-04-2022 11:44

Hopalı balıkçılar ÇED bilgilendirme toplantısı yaptırmadı

Hopalı balıkçılar ÇED bilgilendirme toplantısı yaptırmadı

Hopalı balıkçılar ile vatandaşlar; denizlerin kirleneceği, balık neslinin son bulacağı gerekçesiyle kafes balıkçılığına ilişkin ÇED bilgilendirme toplantısını yaptırmadı.

Hopa’da Çamlıköy sahilde Selazur su ürünleri turizm tarım TİC ve SAN.LMT şirketinin yapmayı planladığı kafes balıkçılığı projesi ÇED bilgilendirme toplantısı balıkçıların ve vatandaşların tepki göstermesi sonucu yapılamadı.

Hopa’da bir otel salonunda Selazur su ürünleri turizm tarım TİC ve SAN.LMT şirketi ÇED bilgilendirme toplantısı başladı.

Toplantı öncesi Hopa halkının ve balıkçılarının bu projeye kesinlikle karşı olduklarını kafes balıkçılığın hem denizleri hem de çevreye vereceği zararlardan dolayı sahillerinde kafes balıkçılığını istemediklerini ifade ederek ÇED bilgilendirme toplantısı istemediklerini söyledi.

SelazurSu Ürünleri Turizm Tarım TİC ve SAN.LMT Şirketi ve bakanlık temsilcileri toplantı salonunda tepkiler üzerine, “bilgilendirme toplantısı” yapılamadığına dair tutanak tutarak salondan ayrılmak zorunda kaldı.

Balıkçılar ve vatandaşlar, nasıl Hopa’da HES’lere izin vermediysek kafes ağı balıkçılığına da izin vermeyeceklerini belirttiler.