YEREL
Giriş Tarihi : 01-04-2022 11:30   Güncelleme : 01-04-2022 11:30

Hopa’da TÜVTÜK Neden Yok?

Hopa’da TÜVTÜK Neden Yok?

Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Hopa’da TÜVTÜRK muayene istasyonunun bulunmamasını Meclis Gündemine taşıdı.

CHP Artvin Milletvekili Bayraktutan, TÜVTÜRK’ün, Türkiye'nin 81 ilinde kurulmuş istasyonlarda vatandaşlara hizmet vermekte olduğunu ancak Hopa’da TÜVTÜRK muayene istasyonu bulunmamasını bölge halkında büyük mağduriyet oluşturduğunu vurgulayarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle Meclis’e soru önergesi sundu.

Bayraktutan şu ifadeleri kullandı:

Türkiye'de tüm araçların periyodik araç muayenelerinin yapılmasında tek yetkili kuruluş olan TÜVTÜRK, Türkiye'nin 81 ilinde kurulmuş istasyonlarda vatandaşlara hizmet vermektedir. Ancak Artvin ili Hopa İlçesinde TÜVTÜRK muayene istasyonu bulunmaması bölge halkında büyük mağduriyet oluşturmaktadır.

Bu Bağlamda; Artvin ili Hopa İlçesinde şoförlerimizin en önemli mağduriyetlerinden biri olan TÜVTÜRK muayene istasyonu bulunmaması sorunu ne zaman giderilecektir? Hopa ilçemizde TÜVTÜRK muayene istasyonu kurulması adına bir takvim açıklar mısınız?”

Dilan Şahinbaş