YEREL
Giriş Tarihi : 27-07-2021 10:47   Güncelleme : 27-07-2021 10:47

HOPA TSO’DAN ARHAVİ’YE DAYANIŞMA

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri Arhavi’de yaşanan sel felaketinin ardından dayanışma geliştirerek ilçede selden zarar gören vatandaşların içecek su ihtiyacını karşılamak üzere bir tır dolusu 19 litrelik ve 5 litrelik hazır içecek suyu Arhavi halkına ücretsiz dağıttı.

HOPA TSO’DAN ARHAVİ’YE DAYANIŞMA

Arhavi’de yaşanılan sel felaketinin ardından Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, Başkan Yardımcısı Okan Poyraz, Meclis Üyesi Aydın Tatar ve AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta ile birlikte Arhavi’ye giderek yerinde incelemelerde bulundu. Başkan Akyürek kriz masası ekiplerini ziyaret ederek ihtiyaçlar hakkında bilgi aldı.

Kriz komisyonunun Akyürek’e içme suyu ihtiyacı olduğunu aktarması üzerine Hopa TSO selden zarar gören vatandaşların içecek su ihtiyacını karşılamak üzere bir tır dolusu 19 litrelik ve 5 litrelik hazır içecek suyu Arhavi halkına ücretsiz dağıttı.  Dağıtım organizasyonunda Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, Başkan Yardımcısı Okan Poyraz, Arhavi TSO Yönetim Kurulu Başkanı Atıf Kesim, Arhavi İşadamı Hüsnü Hatinoğlu, Hopa TSO Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Uzunkaya ve Meclis Üyesi Ertan Topal yer aldı.

Arhavi TSO Başkanı Atıf KESİM, Hopa TSO heyetine yardımlarından dolayı teşekkürlerini iletti. Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek ise bunun nasıl bir acı olduğunu çok kısa bir süre önce Hopa'da yaşanan afet sırasında tecrübe ettiklerini belirterek, sıkıntılı günlerinde kardeş ilçemiz Arhavi’nin her zaman yanında olacaklarını kaydetti.

DİLAN ŞAHİNBAŞ