Yerel
Giriş Tarihi : 29-10-2022 11:44

Hopa TSO Heyeti Gürcistan'da

Hopa TSO Heyeti Gürcistan'da

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Demircioğlu ve Yönetimi Gürcistan’da bir dizi temasta bulundu.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Demircioğlu ve Yönetimi Gürcistan’a giderek öncelikle Tiflis Büyükelçisi Ali Kaan Orbay’ı ardından Gürcistan Türk İş İnsanları Derneği Başkanı Osman Turan’ı makamında ziyaret etti.

TİFLİS BÜYÜKELÇİLİĞİ ZİYARETİ

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Demircioğlu ve Yönetimi Tiflis Büyükelçisi Ali Kaan Orbay’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarete Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Yılmaz, Meclis Başkan Yardımcıları Bülent Akçiçek, Fatih Terbıyık, Meclis Üyeleri Cengiz Balta ve Samet Dalkılıç katıldı.

Hopa TSO Yönetimi Hopa ve Kemalpaşa hakkında bilgilendirme yaparak ilçelerin tarihi, idari yapısı, ekonomik gelişimi hakkında Büyükelçi Orbay’a bilgi verdi. Türk- Gürcü ilişkileri hakkında görüş alışverişi gerçekleştirildi.

GÜRCİSTAN TÜRK İŞ İNSANLARI DERNEĞİ (GÜRTİAD) ZİYARETİ

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Demircioğlu ve Yönetimi Gürcistan Türk İş İnsanları Derneği Başkanı Osman Turan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarete Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hasan Yılmaz, Selçuk Balkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Karabulut, Ersan Gedik, Meclis Başkan Yardımcıları Fatih Terbıyık, Bülent Akçiçek,Meclis Üyeleri Cengiz Balta, Erol Çakır, Samet Dalkılıç katıldı.

Bölgedeki devam eden önemli gelişmeler, iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkileri görüşülerek özel olarak lojistik konularına ve değişen ticari dinamikler hakkında fikir alışverişi yapıldı.

Başkan Turan oda organ seçimlerinde göreve gelen Yönetim Kurulu Başkanı Osman Demircioğlu ve Yönetimine başarılar diledi.

Dilan Şahinbaş

Artvin'de HaberArtvin'de Haber