Yerel
Giriş Tarihi : 07-01-2023 15:23

Hopa Belediyesi Haftalık Çalışma Raporu

Hopa Belediyesi Haftalık Çalışma Raporu

Hopa Belediyesi haftalık çalışma raporunu kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor.

Hopa Belediyesi 01-06 Ocak tarihleri arasında fen işleri, Belediye garajında yapılan işleri, alt yapı ekiplerinin çalışmalarını, itfaiye ekipleri, su ekipleri, temizlik işleri ve park bahçe çalışmaları kamuoyu ile paylaştı.

İşte Hopa Belediyesi’nin 1 haftalık çalışma raporu:

FEN İŞLERİ EKİPLERİNİN ÇALIŞMALARI 

Merkez Kuledibi Mahallesi Kars Caddesi boyunca bozulan kilit parkeler sökülüp, program kapsamında yeni kilit parkelerle yenilenmesi ve üst ile alt yapı onarım çalışmaları devam ediyor. Şehir asansörü iç kısmında (Merdiven) bakım onarım ve boya çalışması yapılıyor. Hayvan barınağı yapım çalışmaları devam ediyor. Hayvan barınağı çalışmaları; tel çit çalışması bitti, idari bina seramik çalışması bitti,beton öncesi saha tesviyesi bitti, Betonlama çalışmaları tamamlandı, idari bina sıhhi tesisat işleri bitti,duvar örümü ve sıva işleri bitti,giriş yolu ve alanda ki beton çalışmaları tamamlandı, idari bina boya işleri tamamlandı. Elektrik bağlantısı ve peyzaj çalışmasına devam ediliyor. Merkez kuledibi mahallesi 5 farklı yerde kilit parke yama çalışması yapıldı. Sundura mahallesinde 8 farklı yerde kilit parke yama çalışması yapıldı. Ortahopa mahallesinde 3 farklı yerde kilit parke yama çalışması yapıldı. Turan Altuntaş iş merkezi WC tadilat işlerine devam ediliyor.

BELEDİYE GARAJINDA (KADEME) YAPILAN ÇALIŞMALAR  

Kendi öz kaynaklarımızla araç parkına kazandırdığımız kamyonu merdivenli itfaiye aracına dönüştürülüyor, eski itfaiye aracının merdiveni sökülüp yeni alınan araca merdivenin montaj, mekanik aksamları ve boya çalışmaları devam ediyor. Küçük kuka aracının tank ve kaporta tamiri ile boyası yapıldı. Basınç (pompa) Sistemi aracın motorundan ayırılarak yeni bir motor ve pompa sistemi ile yenileme ve boya çalışması devam ediyor. Belediye garajında bulunan kademe bölümünde hizmet araçlarımızın bakım, onarın işleri ve her türlü kaynak işleri yapılıyor. Kademe bölümümüzde ağaçların aydınlatma aparatları yapılıyor. Saat kulesi bakımı, boyama işleri, mekanik ayarları ve elektrik bağlantı çalışmaları tamamlandı.Çöp arabalarının periyodik olarak yıkanması ve dezenfektesi yapılıyor. Belediye işlerinde kullanılmak üzere perforje işleri ve kaynak işleri yapılıyor.

ALT YAPI EKİPLERİNİN ÇALIŞMALARI

Merkez Kuledibi Mahallesi Kars Caddesi boyunca altyapı ve yağmur giderleri tamiratı yapıldı. Tüm mahallelerde ki kanalizasyon temizleme çalışmaları gerçekleşiyor. Mahalle ve köylerde kuyu çekimi yapılıyor. Mahallelerde tıkalı olan yağmur suyu gider bacaları açılıp işler hale getirildi. Sundura mahallesi 12 farklı bölgede altyapı ve yağmur giderleri açma çalışması gerçekleşti. Ortahopa Mahallesi 6 farklı bölgede altyapı ve yağmur giderleri açma çalışması gerçekleşti. Merkez kuledibi Mahallesi 4 farklı bölgede altyapı ve yağmur giderleri açma çalışması gerçekleşti. Ana hat giderlerinin temizliği periyodik olarak yapılıyor.

İTFAİYE EKİPLERİNİN ÇALIŞMALARI

Vatandaşların talebi doğrultusunda merdivenli araç hizmeti verildi. Şehir merkezinde ve tüm mahallelerde çöp Konteyneri ve çevresinin yıkaması periyodik olarak yapılıyor. Yeni arazözle cadde ve sokakların sulama ve yıkama işlemleri yapılıyor. Vatandaşların talebi doğrultusunda tankerle su hizmeti veriliyor. 4 farklı yerde baca yangınına müdahale edildi.

SU İŞLERİ EKİPLERİNİN ÇALIŞMALARI

Şahintepe’sindeki eski 1800‘luk deponun, tamiratı yapılıyor. Arıtmanın girişindeki su alma yapısında bulunan filtre temizliği Periyodik olarak gerçekleşiyor.Arıtma tesisinde Durultucu,karıştırıcı ünitelerinin temizliği Periyodik olarak gerçekleşiyor.Hızlı kum filtreleri geri yıkama işlemi yapılarak temizleniyor. Şehir merkezimizde bulunan su depolarının temizliği ve su alma yapısının filtre temizliği periyodik olarak gerçekleşiyor. Şehrin çeşitli bölgelerinde meydana gelen su arızaları giderildi. Şehrin çeşitli bölgelerinde meydana gelen su arızaları giderildi. Kaçak su tespitleri ve uyarıları yapılıyor. Yeni abonelik açtıran vatandaşların sayaç ve su bağlantıları yapılıyor.

TEMİZLİK İŞLERİ VE PARK BAHÇE EKİPLERİNİN ÇALIŞMALARI

Şehir merkezindeki tüm caddelerin temizliği periyodik olarak yapılıyor. Mahallelerde ki pasakül ve molozların toplanması periyodik olarak yapılıyor. Tüm mahalle ve caddelerde temizlik çalışmaları periyodik olarak yapılıyor. Günde iki kere olmak üzere her gün çöp kamyonlarıyla çöplerin toplanması ve çevre temizliği yapılıyor. Şehir içi yol yıkaması ve temizliği yapıldı. Tüm mahalle ve caddelerde ot budama ve çevre temizlik çalışmaları periyodik olarak yapılıyor. Sahil ve festival alanında palmiye ağaçlarının budaması yapıldı. Sahil caddesi boyunca peyzaj çalışması yapıldı. Merkez Kuledibi Mahallesi Cumhuriyet Meydanı boyunca peyzaj çalışması yapıldı.

DERİN DENİZ DEŞARJ SİSTEMİ

Suyun karşılandığı ilk yer olan Kaba ızgara ünitesinin bakımı ve temizliği periyodik olarak yapılıyor. Ana pompalar ve manuel kumanda panosunun bakımı periyodik olarak yapılıyor. Jeneratör bakımı periyodik olarak yapılıyor. Blower hava pompalarının bakımı periyodik olarak yapılıyor. 2 adet kum pompasının bakım ve onarımı yapıldı. Merkez kuledibi terfi merkezinde 3 pompa bakımı yapıldı.Ortahopa paket terfi 2 pompa temizlik ve bakımı periyodik olarak yapılıyor.

ELEKTRİK EKİPLERİNİN ÇALIŞMALARI 

Sahil yol boyu ağaç ışıklandırma çalışmaları devam ediyor.Anons cihazlarının bakım onarımı yapıldı. Saat kulesi enerji bağlantısı ve mekanik ayarları yapılıyor.

Artvin'de HaberArtvin'de Haber