YEREL
Giriş Tarihi : 18-10-2021 12:43   Güncelleme : 18-10-2021 12:43

HİZMETLER BİR TELEFON KADAR YAKIN

HİZMETLER BİR TELEFON KADAR YAKIN

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla Şavşat’ta bazı kurum ve kuruluşları ziyaret ederek çeşitli sorunlar hakkında bilgi aldı.

İlk olarak, Şavşat Meslek Yüksek Okulunu ziyaret eden İsrafil Kışla, okul müdürü Şennan Arslan dan okulla ilgili bilgiler aldı.

Üniversitenin meslek yüksek okuluyla ilgili yapılan çalışmaların netice verdiğini ve olumlu olduğunu gören İsrafil Kışla memnuniyetini dile getirerek, “Buraya gelen öğrenciler önce bizlerin misafirleridir. Bu gençlerimizin yurt sorunu yaşamamaları için çok önemli çalışmalar yaptık ve şu anda da görüyorum ki hiçbir öğrencimiz aç ve açıkta değil. Bu çalışmalarda bizlerle sürekli istişare içerisinde olan Kaymakamımıza ve okul müdürümüze ve ilçe teşkilatımıza da çok teşekkür ediyorum. Bu gençler ülkemizin geleceğidir. Onun için bizlerde bu gençlerimizi en sağlıklı ve en rahat ortamlarda barınmalarını ve okumalarını istiyoruz. Yakın zamanda açılacak yeni bölümlerle ilçemizde 500’e yakın üniversite öğrencimiz olacak. İlçemize bir Yüksekokul kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

CB Başdanışmanı İsrafil Kışla, Kaymakam Yusuf Akın, Okul Müdürü Şennan Arslan, AK Parti İlçe Başkanı Cemal Aydın, İl Genel Meclisi üyesi Sedat Demir, okul yönetimi ve öğretim üyelerinin katılmış olduğu toplantıda, Okul yönetimi tarafından okulun çatı bölümünde boş olan bir bölüme projesinin yapılarak öğrencilerin rahat bir ortamda ders çalışmaları ve dinlenebilmeleri için bir yer yapılacağını ifade etti.

Toplantıda telefonla görüşme yaptığı iş insanından yapılacak olan bu kütüphane için yaklaşık 250 bin tl yardım destek sözü aldıktan sonra Üniversite yetkilileri ile de görüşerek kalan meblağın üniversite tarafından sağlanabileceği sözünü aldı.

Başkanı Nihat Acar, AK Parti İlçe Başkanı Cemal Aydın, İl Genel Meclis üyesi Sedat Demir ile doğalgaz çalışmaları için bir araya gelen İsrafil Kışla, doğalgaz konusunda son durumlar hakkında bilgiler aldı. Doğalgazın ilçemize kazandırılması konusunda çok önemli çalışmalar yaptığını ve sonunda bunu başardıklarını ifade eden İsrafil Kışla, “Doğalgaz ilçemiz için çok önemli bir kazanımdır. Yaşlı nüfusa sahip olan ilçemizde vatandaşı odundan, kömürden uzak tutup ayrıca onların vermiş olduğu kirlenmeden de doğamızı korumuş olacağız. Yüklenici firma ile sürekli istişare halindeyiz. Bir an önce bu çalışmalar tamamlanacak ve bozulan yollar en kısa sürede yeniden eski güzelliğine kavuşturulacaktır. İlçemiz halkına hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Köy yolları ile de son durumlar hakkında bilgi alan İsrafil Kışla, bütün köy yollarının ne kadarı asfalt ne kadar beton ne kadar toprak yol çizelgesini göstererek bir an önce bütün köy yollarının asfalt veya beton olması yönünde talimatlar verdi. Özel bir kuruluş ile de görüşen İsrafil Kışla firma yetkililerinden bir miktar beton ve asfalt sözü alarak Şavşat köy yollarına döküleceğinin bilgisini verdi.

CB Başdanışmanı Kışla’nın bir sonraki durağı Muhtarlar Derneği oldu. Ziyarette İsrafil Kışla derneğe hayırlı olsun diyerek hazır bulunan Muhtarlar Derneği Başkanı Bayram Dursun ve diğer muhtarlardan Muhtarlar Derneği faaliyetleri ve köy sorunları ile ilgili bilgiler aldı.

Kışla, “Muhtarlarımızın açmış olduğu bu dernek güzel bir yer olmuş. Muhtarlarımıza ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.

İlçenin genel sorunları ve yapılanlarla ilgili bilgiler sunan Kaymakam Yusuf Akın, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla’ya teşekkür ederek, ziyaretleri ve hizmetleri konusunda memnuniyetini dile getirdi.

Şavşat Muhtarlar Derneğinde muhtarların sorunlarını dinleyen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla, muhtarların kendisine iletmiş olduğu sorunları ilgili makamlara anında telefon açarak çözümleri konusunda yapılması gerekenlere dikkat çekerek bir an önce yapılmasını istedi. Muhtarlar Derneğinin ilçemiz için hayırlı olması temennisinde bulunan Kışla açılışa iş yoğunluğundan gelemedik. Demek ki gelmek bugüne nasipmiş şeklinde belirtti.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla tarafından yapılan kurum ve kuruluşları ziyaretinin tamamının basına açık yapılması dikkat çekerken ziyaretler sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Zaman zaman ilçemize köyümüze geliyoruz. Her geldiğimizde de muhtarlarımızın ve kurum ve kuruluşlarımızın sorunlarını dinliyoruz. Bu ziyaretlerde çeşitli talepler oluyor. Bizlerde elimizden geldiği kadar bu taleplerin çözümü noktasında gayretlerimiz oluyor. Yapılan yatırımları yerinde görüyoruz.

Muhtarlar Derneğine yapılan ziyaret sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplandıran İsrafil Kışla, ziyaretin içeriği Şavşat’a yapılan hizmetler ve yapılacak olanlarla ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Şavşat’ın geleceği konusunda da önemli konulara dikkat çeken İsrafil Kışla yollar, içme ve sulama suları, eğitim, sağlık ve turizm konularında önemli açıklamalarda bulundu.

Meslek Yüksek Okulunda ki doluluk oranı ve yeni bölümlerin açılması noktasında, Yamaç paraşütü, çim kayağı gibi önemli faaliyetlerin yapılması ilçemizde yaz ve kış turizmini geliştirecektir.

Karagöl de yaşanabilecek jeolojik hareketlilik konusunda da ilgi makamları arayarak bilgilendirdiğini ifade etti.