YEREL
Giriş Tarihi : 12-07-2021 10:46   Güncelleme : 12-07-2021 10:46

Hizmet sektöründe çalışan kadın sayısı artmalı

Arhavi Çifte Köprü Çamlıca Mahallesi’nde açılan Çamlıca Restoran ve Konaklama Tesisi işletmecisi Ayşenur Dindar, verecekleri hizmete yönelik ve yeni işletmelerine dair açıklamalarda bulundu.

Hizmet sektöründe çalışan kadın sayısı artmalı

DİLAN ŞAHİNBAŞ

Meslek lisesi mezunu olup 20 yaşında olan Dindar, “Yiyecek İçecek Hizmetleri okudum. Orada tecrübe kazandım. İş yeri açma belgesi aldım. İşimi seviyordum ve kadın girişimci olarak bir şeyler yapmak istedim. Kadın girişimciler ilçemizde az sayıda var ne yazık ki bu sayıyı çoğaltmak amaçlı ve işimi de sevdiğim için böyle bir iş yeri açma fikri oluştu” dedi.

İşletme hakkında bilgi veren Dindar, “İşletmemizde yöresel yemek hizmeti veriyoruz. Doğa ile iç içeyiz, huzurlu bir ortamımız var. Arhavi Başköy’ün Çamlıca mahallesinde açtık işletmemizi. İşletmemiz derenin kenarında huzur veren bir noktada. İnsanların kafa dinlemek için gelebileceği bir yer. Bugün yoğun bir katılım var. Valimiz Yılmaz Doruk, Belediye Başkanımız Vasfi Kurdoğlu, Milletvekilimiz Erkan Balta açılışımıza katılım gösterdi. Kendilerine çok teşekkür ederiz. Arhavi’de böyle bir yere ihtiyaç vardı” diyerek şimdiden bayram için rezervasyonlarının oluştuğunu ve ilginin olduğunu belirtti.

Sosyal medyada yaptıkları paylaşımların müşteri çektiğini belirten Dindar, “Sosyal medyadan rezervasyonlarımız gerçekleşiyor, hizmet verdiğimiz alanın tanınması için sosyal medya önemli bir araç. Pandemi sürecinden çıkınca insanlar doğaya kaçma istiyor. Bu yüzden şanslıyız diyebiliriz. Ailecek çalışıyoruz. Çoğunlukla kadınlar olarak çalışıyoruz. Kadınların çekinmemesini ve kendilerini ön plana çıkartmalarını tavsiye ediyorum” dedi.