Yerel
Giriş Tarihi : 23-09-2022 11:57

Hisarcıklıoğlu Başkan Akyürek’i Destekliyoruz

Hisarcıklıoğlu Başkan Akyürek’i Destekliyoruz

Bir dizi açılış ve ziyaret için Artvin’e gelen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Hopa Ticaret ve Sanayi Odasının tahkim ve arabuluculuk merkezinin açılışını yaptı.

Hopa Ticaret ve Sanayi odası Atatürk Konferans salonunda gerçekleşen açılış törenine  Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Artvin Baro Başkanı Av. Ayla Varan, çeşitli protokol üyeleri ve Hopalı iş insanları katıldı.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, açılış töreninde yaptığı konuşmasında bugüne kadar gerçekleştirdikleri projeleri sıraladı ve ardından seçilirlerse yeni dönemde yapacakları projeleri bir kez daha açıkladı.

Başkan Akyürek konuşmasında “TOBB Başkanımıza huzurlarınızda teşekkür ediyoruz. Zira Hopa’ya lise ve dengi okul yaptırmak için söz verdi. Milli Eğitim il müdürlüğünün yer göstermesinin ardından hemen okulun yapımına başlıyoruz. Ayrıca Belediye başkanımız burada. Kendisi de yer gösterirse 112 acil kurtarma merkezimin binasını hemen yaptıracağız. 9 yıllık çalışmamızın sonunda Artvin Kemalpaşa çevreci ve yeşil OSB’nin kurulması onayını aldık. 110 civarında fabrika kurmak isteyen yatırımcılarımız hazır bekliyorlar. Seçimden hemen sonra kollarımızı sıvayarak bu işin üzerinde yoğunlaşacağız. Zira binlerce istihdam ile Hopa ve Kemalpaşa gelişecek ve büyüyecek.  Tahkim ve arabuluculuk merkezimizi bu gün hizmete sunuyoruz. Bundan sonra üyelerimiz şirketler arasında yıllarca süren mahkemeler yerine tahkim merkezinde arabulucular eşliğinde sorunlarını çözüme kavuşturacaklardır. Bu arada önümüzde bir seçimimiz var. Biz Hopa Ticaret Odası Başkanı olmadan önce bizden öncekilerden çok şey öğrendik. Aday olmak da bir cesarettir. Ben karşımıza aday olarak çıkan kardeşimizi medeni cesaretinden dolayı tebrik ediyorum” dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası’ndan ve Başkan Osman Akyürek’ten çok memnun olduğunu belirterek “Uluslararası bağımsız kuruluşlarca tüm odalarımız yılda bir defa denetlenir. Hani otellerde yıldız olur ya. Bir yıldız, iki yıldız, üç yıldız, 4 yıldız, 5 yıldız verirler ya. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası da Paris, Londra, Berlin Ticaret ve Sanayi Odaları ayarında ve hizmet verme sistemi mükemmel.

“VİZYONUNDAN DOLAYI OSMAN AKYÜREK’İ TEBRİK EDİYORUM”

Bugün uyum ve arabuluculuk merkezini açıyoruz. Bu vizyonundan dolayı da Osman kardeşimi huzurlarınızda kutluyorum. Zaten ben bu binayada göz koymuştum. Haberiniz olsun açılışta göz koydum. Baktım Osman’ın odasını gördü. Benim odam böyle değil.  Arkada yeşil, önünde deniz manzarası. Ver bana dedim vermedi. Bu yüzden şikayetçiyim ben Osman’dan haberiniz olsun” dedi.

“OSMAN BEYDEN ALACAKLIYIM”

Arabuluculuk ve uyum merkezini salonda bulunanlara açıklamasını yaparken “Ben Osman beyden 1 milyon alacaklıyım. Mahkemeye veriyorum, en az 4 yıl sürüyor. Şimdiki sistemde 3 ayda çözümlenecek.  Bakın dikkat edin sözlerime ben Kayseriliyim. Osman beyden ben alacaklıyım, borçlu değilim ha” demesi de gülüşmelere neden oldu.

“ARABULUCUYA BAŞVURSAYDINIZ”

Bu sırada Hopa Ticaret Odası meclis Başkanı Gökhan Bıyıklı ise “Keşke arabuluculuk merkezimize başvursaydınız” dedi.

Bu espriye çok gülen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklığoğlu, kahkahalarını tutamadı.

“TÜRKİYE’DE SİZİ TEMSİL EDİYOR

Hisarcıklıoğlu konuşmasının devamında “Özellikle Osman Akyürek kardeşimle Ankara’da beraber çalışıyoruz. Kendisinin de konusu olduğu için vergi komisyonu başkan yardımcısı ve özellikle sıkıntılarımızı vergi mevzuatındaki sıkıntılarımızı tüm Türkiye adına Osman kardeşim Hazine ve Maliye Bakanıyla, alt düzeyden üst düzeyine kadar orda sizi en iyi şekilde temsil ediyor. Sonrasında biz sorunları Cumhurbaşkanına iletiyoruz” dedi.

OSB İÇİN ÇOK ÇABA SARF ETTİ

Organize Sanayi Bölgesinin kurulmasında Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek’in çok büyük bir emeği olduğunu belirten TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu “Beni hiç yerimde durdurmadı. Hadi beni şu bakana götür, bu bakana götür. Organize Sanayi Bölgesinin kararına kadar hiç durmadı” dedi.

Bu arada Başkan Akyürek’e takılan Hisarcıklıoğlu “Ben bugün hiçbir yerde Laz böreği ikramını kabul etmedim. Hopa’da coğrafi işaret alan Hopa Laz Böreği yiyeceğim diye. Hani hiç ikram etmiyorsun.   Osman beyde azıcık Kayserililik var mı acaba?” demesi üzerine salonda bulunanlardan alkışlar yükseldi

AdminAdmin