Yerel
Giriş Tarihi : 30-08-2022 14:31

Hiç Kimse Aradan Geçen 100 Yıla Aldanmasın

Hiç Kimse Aradan Geçen 100 Yıla Aldanmasın

AFGAD Başkanı Kars, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı paylaştı.

Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı Yaşar Kars mesajında; “Hiç kimse aradan geçen 100 yıla aldanmasın. Bizler özgürlük ve bağımsızlığımıza, millet egemenliğine aynı inançla bağlıyız. Ülkemizi dünyada hak ettiği yere taşımak en büyük görevimizdir” dedi.

Başkan Kars mesajında şunları ifade etti; “Büyük Önder Atatürk liderliğinde, ‘Ya istiklal ya ölüm' emri ile milletimiz bağımsızlığını bu eşsiz zaferle taçlandırarak,26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruzu, bundan tam 100 yıl önce 30 Ağustos 1922'de eşsiz bir zaferle sonuçlandırmıştır.

30 Ağustos sadece askeri bir zafer değil, top yekûn bir milletin bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğinin ilan edildiği tarihtir.Bu muhteşem zafer, Türk Milletinin gurur günüdür. Ecdadımızın bize kazandırdığı bu güzel tarihle ne kadar gurur duysak azdır.

Hiç kimse aradan geçen 100 yıla aldanmasın.Bizler özgürlük ve bağımsızlığımıza, millet egemenliğine aynı inançla bağlıyız. Bu eşsiz zaferle yakılan ışık, dün olduğu gibi bugün de yolumuzu, geleceğimizi aydınlatmaktadır.  Bu nedenle Atatürk ve arkadaşlarının emaneti olan güzel ülkemizi hür basın teşekkülleriyle, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olarak dünyada hak ettiği yere taşımak en büyük görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle,

Kurtuluş Savaşı'nın önderi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ederken, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.”

AdminAdmin