YEREL
Giriş Tarihi : 24-09-2021 11:29   Güncelleme : 24-09-2021 11:29

HERKES İÇİN SPOR

Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından organize edilen, Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Avrupa Spor Haftası etkinliği açılış töreni yapıldı ve gösteriler renkli görüntülere sahne oldu.

HERKES İÇİN SPOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Avrupa Delegasyonu tarafından yürütülen, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu koordinasyonunda gerçekleştirilen Avrupa Spor Haftası Türkiye’nin 81 ilinde eşzamanlı olarak başladı.

İskebe Şehir Stadınta yapılan açılış seremonisine Vali Yardımcısı Onur Özaydın, Ak Parti Milletvekili Ertunç Erkan Balta, Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Demirkıran, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, İl Sağlık Müdürü Gürol Köroğlu, Ticaret İl Müdürü Bilal Taş, AÇÜ Sağlık Kültür Daire Başkanı Kaya Erdem, İl Genel Meclis Üyesi Furkan Çakmak, Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadettin Dağ, Ak Parti İl Başkanı Fatih Tahtalı, MHP İl Başkanı Serdar Kılınç, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu, MÜSİAD Başkanı Celal Öztürk, sporcular ve sporcuların velileri  katılım gösterdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Avrupa Spor Haftası etkinliği açılış töreni Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran, Ak Parti Milletvekili Ertunç Erkan Balta ve Vali Yardımcısı Onur Özaydın’ın konuşması ile devam etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran, konuşmasında katılımcılara Bakanlık bünyesinde, Herkes İçin Spor Federasyonu koordinesinde 81 ilde aynı anda spor ve sağlıklı yaşam konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen Avrupa Spor haftası etkinlikleri açılış programına hoş geldiniz diyerek şu ifadeleri kullandı;

“Avrupa Spor haftası her yıl geleneksel olarak düzenlenen çok sayıda farklı spor aktiviteleriyle her yaştan bireyi bir araya getiren hareket bilincini arttıran önemli bir projedir.

Bu proje ile; sağlıklı yaşam ve spor yapma alışkanlığı kazandırmak, spor kültürünün tabana yayılmasını sağlamak, dijital medyayı etkin kullanarak spor branşlarının bilinirliğini arttırmak, spor ve fiziksel aktivitelerde bilgi ve farkındalığı artırmak, bireylerin spor branşlarına daha bilinçli katılımını sağlamak, sağlıklı Beslenme bilincinin oluşmasını sağlamak, ülkemizin spor, sağlık ve kültür turizmine katkıda bulunulması hedeflenmektedir.

 Avrupa Spor Haftası etkinlikleri kapsamında, nüfusunun tamamının spor ve fiziksel aktivite ile bu projenin bir parçası olması hedeflenmektedir.  

Gençlerimizi sporla tanıştırmak ve en azından bir spor dalına yönlendirmek en önemli hedeflerimizden birisidir. Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak bizde bu noktada elimizden gelen gayreti gösteriyor ve göstermeye de devam edeceğiz.

Sporun yaşam şekli haline getirilmesi gerektiğinin altını bir kez daha çizerek "Avrupa Spor Haftasını" kutluyor, sağlıklı yaşam için 7'den 70'e herkesi spor yapmaya davet ediyorum

Ülkemizin sağlıklı nesillerini yetiştirmek amacıyla çalışan, başta antrenörlerimiz olmak üzere etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen bütün ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

İl Müdürü Demirkıran’ın yaptığı konuşmanın ardından Ak Parti Milletvekili Ertunç Erkan Balta ve Vali Yardımcısı Onur Özaydın konuşma gerçekleştirdi. Gerçekleşen programda yöresel halk oyunları gösterisi, jimnastik, taekwondo, güreş, boks, matrak, Spor Lisesi ile Çoruh Spor arasında futbol maçı, hentbol, voleybol, basketbol, masa tenisi, badminton, tenis, bilek güreşi, mas güreşi, geleneksel Türk okçuluğu, yüz boyama, akıl zekâ oyunları ile sportif eğlence parkuru etkinlikleri dallarında sporcuların gerçekleştirdiği sportif gösteriler renkli görüntülere sahne olurken yoğun ilgi gördü.

DİLAN ŞAHİNBAŞ