YEREL
Giriş Tarihi : 22-08-2022 13:14

Her Yerde Olacak

Her Yerde Olacak

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda görev değişimi. AÇÜ BESYO Müdürlüğü görevine Prof. Dr. Sinan Güner atandı.

Artvin Çoruh Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda görev değişimi yapıldı

Artvin Çoruh Üniversitesi bünyesinde 2015 yılında kurulmuş olan BESYO Müdürlüğü görevini başarı ile yürüten, yurtdışı görevi sebebiyle ayrılmak durumunda kalan Doç. Dr. Ümit Kul’un yerine Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü olarak Prof. Dr. Sinan Güner atandı.

Yükseokul Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen görev devir tesliminde, göreve yeni atanan Prof. Dr. Sinan Güner, Doç. Dr. Ümit Kul’a bugüne kadar kurucu müdür olarak yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkürlerini iletirken Doç. Dr. Ümit Kul’da Prof. Dr. Sinan Güner’e yeni görevinde başarılar diledi.

Prof. Dr. Sinan Güner, BESYO’yu güçlü akademik ve idari kadro ile beraber, mevcut durumundan daha aktif ve dinamik bir duruma getirmeyi hedeflediğini dile getirirken, ilk adım olarak Marina Su Sporları Tesisini aktif hale getirmeyi planladıklarını beyan etti. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun fiziki durumunun iyileştirilmesi ve bir kurumsal kimlik kazanması konusunda da faaliyetlerde bulunacağını dile getiren Yeni Yüksekokul Müdürü BESYO’nun öncelikli olarak üniversitenin, sonrasında ise Artvin’in vitrini olması adına çalışmalarına devam edeceğini vurguladı. Kamuoyunun beklediği üniversitenin kabul sistemlerinde “Yetenek Sınavı ile Öğrenci Alımı” için de çaba sarf edileceğini özellikle belirten Prof. Dr. Sinan Güner, süreç içerisinde ‘AÇÜ BESYO HERYERDE’ sloganının markalaşması yolunda çalışmalara hız kazandıracağını belirtti.

AÇÜ

AdminAdmin