YEREL
Giriş Tarihi : 06-05-2022 11:14   Güncelleme : 06-05-2022 11:14

Her şey çok güzel olacak

Her şey çok güzel olacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Bayram ziyareti kapsamında Arhavi’de halka seslendi.

Doğu Karadeniz ziyaretleri kapsamında Arhavi’ye gelerek halka seslenen Ekrem meydanda toplanan kalabalık sevinçle ve alkışlarla karşıladı.

Ekrem İmamoğlu’nun ziyaretinde; CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber,Arhvavi Belediye Başkanı Vasfi Kurtoğlu, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Çiçek, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, İyi Parti İl Başkanı Kemalettin Akgök, CHP İlçe başkanları, kadın Kolları ve Gençlik kolları başkanları ve Arhavi halkı hazır bulundu.

Ekrem İmamoğlu kürsüye davet etmeden önce söz alan Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurtoğlu Sayın Başkanımızı ilçemizde ağırlamaktan dolayı onur duyduklarını belirterek bu vesileyle alanda toplanan hemşerilerimin ve değerli Başkanım ve eşinin de Ramazan Bayramı’nı kutluyorum diye seslendi. Sözü CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan bıraktı.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan; ’Ekrem başkanım Arhavi yiğidin harman olduğu yerdir. Ekrem Başbakanım size sesleniyorum diyerek Arhavililer ki şeyi çok sever birincisi Karadeniz’in Mavisini ve de ikincisi de bu topakların yetiştirdi en büyük devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sever.’ Diyerek.’İlimize ve ilçemize hoş geldin Başkan diyerek sözü ve kürsüyü Ekrem İmamoğlu’na bıraktı.

Ekrem İmamoğlu kürsüye gelerek protokolü ve Arhavi halkını selamladı. Kürsü etrafında dolaşarak sözlerine başlayan Ekrem İmamoğlu;’ Bizi ilçesinde karşılayan Değerli Başkanımız Vasfi Başkanıma teşekkür ediyorum. Bugün burada Artvin’in Belediye başkanları ve Çok değerli CHP Artvin il başkanı ve başkanlarımız bugün burada ev sahipleri ve tabiki Arhavi ve Artvin halkı var ve Değerli Milletvekilimiz Uğur Bayraktutan ev sahibimiz hepinize teşekkür ederim.

Evet değerli hemşerilerimiz karadenizde sorarlar neden niye geldin diye buralara ben iki yıl öncesinde Bayram ziyaretine Trabzon’a gelmiştim. Ogün ben karşılayanların arasında Rize ve Artvin İl başkanlarımızda vardı ve dediler ki sayın başkan bir de bu Karadeniz’in Doğusu da var dediler ve beni davet ettiler.

Bende bu bayramda Trabzon havalimanına inince bende çevirdim direksiyonu Rize’ye doğru bu sabahtan itibaren Rize ve leçelerinde halkımla birlikte konuşup bayramlaşıp hasbıhal ettik ve şimdide Arhavideyim.Değerli Arhavililer Benim yolum Rize ve Artvin’e ilk kez düşmedi. Hayatımın bir bölümü ailece bu bölgeyce çok sıkı ve yakın temasları oldu. Ben babamın ticaret yaşamında, bu ilçeleri en az 20,30 kez gezdim babamın ticaretinde malzeme dağıtımında bulunmuş ve sizlerin bu ilçelerini çok iyi bilen, sizin ilçelerinizi sizin kadar seven bir hemşerinizim.

Her ilçede bir anımı anlattım bugün burada da Trabzon’dan çıkar Hopa’ya kadar giderdik. Dönüşte de ya Hopa’da ya da Arhavi’de kalırdık. Her iki ilçemizdeki otellerde güzeldi.70 li ,80 li yıllarda karadenizin bu kıyı şeridinde ki çalışmalarım beni hayata hazırladı. Benim ruhumda Ardeşen’de, Hopa’da, Arhavi’de var, Rize’de var, Artvin’de var. Değerli Milletvekilimin de bahsettiği gibi Artvin’in çok başarılı olacağını bu seçimden son belediye başkanı seçiminden iki iki buçuk yıl önce aslında test etmiş birisiyim. Yine milletvekilinin bilgisi dahilinde bir Artvin gezisi yapmıştım o zaman Beylikdüzü başkanıydım. Artvin’de bir gece daha gezimi uzatarak Artvin İl merkezinde ozaman ll başkanı ve yol arkadaşlarıyla bir buluşma yapmıştı ve o buluşmada neyazıkki yanlış hatırlamıyorsam o zaman Ardanuç ve Kemalpaşa da iki belediyemiz vardı. Ardanuç ve Kemalpaşa ve şimdi de bir taneyi kaybettik diye vallahi günlerce ağladık hep beraber ve hep beraber başardık. Nasıl mı beni Cumhuriyet Halk partisi beni İstanbul’da aday yaptı, genel başkanıma minnet duygularımı iletiyorum ve bu arada Çok Kıymetli genel başkanımızın saygı ve selamlarını getiriyorum. Ve yine çok kıymetli İyi Parti genel başkanı Meral Akşener hanımefendinin de selamlarını getiriyorum. Derler ki bu görev her şeyin üstünde ittifak yapıtlar ve İstanbul ittifakı yaparak bu seçim alındı. Bize dediler ki küçük biryerde belediye başkanlığı yapmış kazanamaz dediler biz neyaptık bizde iki kez tam iki kez kazandık. Onlara bir kez yetmedi dediler Bir kez daha ve biz birkezdaha kazandık. İttifakın değerli genel başkanları bu bize yetmez dediler ve altılı masa oluşturarak demokrasi masası oluşturdular. Bu altılı masa Cumhuriyetin kurucu felsefesini benimseyen Atatürk’ün değerlerine sahip çıkan altılı masa daha büyüyecek. Bir hemşeriniz olarak Allahım beni aileme, ülkeme ve doğduğum bu topraklara mahçup etme yarabbim.

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı olarak bu ittifak masasının bir neferi olarak daha çok çalışacağıma söz veriyorum.

Yarın Karatenizden ayrılıp perşemde İstanbul’da işimin başında olduğum gün daha zinde olacağım. Hemşerilerim Arhavi’den ayrılmadan önce sizlerle bir sözleşme imzalamak istiyorum diyerek ha bu yazılı değil ha sözlü diyerek Arhavi halkına teşekkür edip ‘Her şey çok güzel olacak, her şey çok güzel olacak diyerek Arhavi halkına hoşça kal’ diyerek Arhavi’den ayrıldı.

Dilan Şahinbaş