YEREL
Giriş Tarihi : 10-11-2021 17:37   Güncelleme : 10-11-2021 17:37

Her Şey Çocuklar İçin

Her Şey Çocuklar İçin

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının ilk çeyreği hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar 2021-2022 Eğitim Öğretim yılına yönelik yaptığı değerlendirmede, öğrencilerin nitelikli eğitime, bütün yeteneklerini geliştirecekleri üst düzeydeki eğitime erişmesi için çalışmalar yaptıklarını vurguladı.

Uzun ve yorucu bir COVİD-19 pandemi sürecinden sonra bu yıl büyük bir arzuyla okulları yüz yüz eğitime açtıklarını söyleyen Acar, “Çocuklarımızı okullarımızda tekrar görmenin heyecanını, mutluluğunu yaşadık. Tabii gönlümüz arzu ediyordu ki artık hastalığı hiç konuşmayalım ama yine de bu birinci devre diyelim, birinci ara tatilden önceki sürecimiz bu hafta bitiyor. Bir haftalık ara olacak. Sağlık tedbirleriyle, karantina süreçleriyle çocuklarımızı hastalıktan uzak tutmak, okullarımızdaki tedbirleri uygulamakla geçti. Ama biz bu arada eğitim öğretime, yüz yüze eğitime yönümüzü döndük ve hızımızı artırdık. İnşallah 15-19 Kasım 2021 tarihlerinde verilecek aradan sonra hızla yarım bıraktığımız, ertelediğimiz bütün projelerimizi çalışmaya başlayacağız” dedi.

Milli Eğitim dışındaki bütün kurumlarla protokoller, ortak çalışmalar yaparak Artvin Valisi Yılmaz Doruk’un himayelerinde şehrin bütün dinamiklerini harekete geçirerek çocukların faydasına sunmak istediklerini açıklayan Acar, “Çünkü eğitim kenti Artvin’deki çocuklarımızın nitelikli eğitime, bütün yeteneklerini geliştirecekleri üst düzeydeki eğitime erişmesi için Milli Eğitim camiası olarak çaba gösteriyoruz. Biz yaklaşık 2 bin iki yüz öğretmenden ve destek personelimiz de yardımcı personelimizle birlikte 3 bin beş yüz kişilik yaklaşık büyük bir aileyiz ve ailemizin her bireyi çocuklarımıza faydalı olmak için çaba gösteriyor. Bununla birlikte de eğitim sektörü ailesi dışındaki Artvin ailemizin diğer üyelerinde de katkı sağlamaya çalışıyoruz eğitim ortamlarına” ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar değerlendirmelerinin devamında şu ifadelere yer verdi:

“Gençlik Spor Müdürlüğümüzle bir protokol yaptık. Gençlik Spor Müdürlüğü'nün tesislerini, personel olanaklarını, antrenörlerini çocuklarımızın becerilerini, sportif yeteneklerini geliştirmek için kullanacağız. Yine Artvin il Müftülüğümüzde bir protokol yaptık. Orada da çocuklarımıza dini rehberlik yapmak, değerler eğitiminde müftülük personelinden faydalanmak, yayınlarından faydalanmak gibi ortak çalışma alanlarımız oldu. Yine doğal okulları sloganıyla, çocuklarımıza doğa sevgisi, hayvan sevgisi üreterek yaşama katkı sağlamak, yaparak yaşayarak öğrenmelerini sağlamak amacıyla Doğa okulları projesi uygulayacağız. Burada da Orman Bölge Müdürlüğümüzün lojistik desteğini alıyoruz. Onlarla bir protokol yapacağız. Artvin Özel idareyle zaten devam eden bir çalışmamız var. Üniversitemizle bir protokolümüz var, yeni çalışmalar yapacağız.

Söylemeye çalıştığım gibi çocuklarımızın nitelikli eğitimi için, daha iyi koşullara ulaşması için şehrin bütün dinamiklerini çocuklarımızın faydasına sunmaya çalışıyoruz.”

Dilan ŞAHİNBAŞ