EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-09-2022 09:33

“Her Öğrencimiz Eşit Eğitim Hakkına Sahip”

“Her Öğrencimiz Eşit Eğitim Hakkına Sahip”

Artvin Baro Başkanı Ayla Varan, 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı nedeni ile mesaj yayınladı.

Artvin Baro Başkanı Ayla Varan, “Yeni eğitim öğretim döneminin öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını, sağlıklı ve başarılı bir eğitim yılı diliyorum” diyerek yayınladığı mesajında laik ve bilimsel eğitimin önemini vurguladı.

Başkan Varan sözlerine şöyle devam etti:

“Yıllardır bir türlü düzeltilemeyen eğitim sistemine rağmen okullarımız bugün açıldı. Hastalık olmadan bir eğitim ve öğretim yılının tamamlanması en büyük arzumuz. Sağlık, ekonomi ne kadar önemliyse laik ve bilimsel eğitim de o kadar önemlidir.

Ülkemizde yaşayan tüm çocuklar eşit eğitim hakkına sahiptir. Bugün okula gidemeyen, okulla buluşamayan her öğrenci gelecek adına büyük kayıptır. Bu yüzden öğrencilerimize sahip çıkarak maddi manevi her türlü desteği sunmalıyız. Öğrencilerimizin vatanına, milletine faydalı bir nesil olarak yetiştiren öğretmenlerimize de gereken her türlü imkanı sunmalıyız.

Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi, milli, manevi ve Cumhuriyet değerlerine bağlı, iyi bir yurttaş, iyi birey olarak yetişmeleri için bu eğitim dönemi çok önemli. Hep birlikte gerekli tedbirleri alarak eğitim döneminin sağlıklı ve kesintisiz devam etmesine katkı sağlamalıyız. 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının kesintisiz bir şekilde yüz yüze devam etmesini, geleceğimiz olan çocuklarımızın ve saygıdeğer öğretmenlerimizin yeni öğretim yılını kutluyor, tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

Dilan Şahinbaş

AdminAdmin