YEREL
Giriş Tarihi : 05-01-2022 10:48   Güncelleme : 05-01-2022 10:48

Hedeflere Ulaşmakta Hedef Artırmak İçin Koçluk

Hedeflere Ulaşmakta Hedef Artırmak İçin Koçluk

Vizyon Koçluk işletmecisi Hacer Kadıoğlu Özdemir yaşam koçluğu, eğitim koçluğu ve spor koçluğu hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Vizyon Koçluk bünyesinde birden fazla koçluk hizmeti vereceğini ifade eden Hacer Kadıoğlu Özdemir, “Yaşam koçluğu, eğitim koçluğu ve sporcu koçluğualanında hizmeti verilecek. Vizyon koçluğu olmasının sebebi hepsinin bir arada olması. Burada yaşam koçluğunun ve diğerkoçlukların ortaya çıkmasının temel sebebi üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışırken genel,teknik iletişim derslerine girmiştim.Orada bu dersleri vermek, insanların beden dilini ölçmek ve birazcık karakterlerini çözümlemek çok ilgimi çekti. Bu yüzden doktoramı iletişim alanında yapmayı bile düşünmüştüm.Akabinde de bir koçluk hizmetti aldım.Sonrasında da koçluk hizmetleri eğitimleri ile devam ettim” dedi.

İnsanın zayıf olduğunun göstergesi değildir

Kızının profesyonel kort tenisi sporcusu olduğunu, maçlardan önce mental olarak zayıfladığını gördüğünde ona destek olmaya başladığını söyleyen Özdemir, “Daha sonra bunu profesyonelliğe taşımak istedim. Sporcu koçluğunu da o şekilde edinmiş oldum.Yaşam koçluğu bu civarda yok. En yakın illerde de görmedim. İnsanlar zaman zaman motivasyona ihtiyacı oluyor. Hayatımız iniş ve çıkışlarla dolu, umutsuzluğa kapıldığımız zaman birinin bizim elimizden tutup kaldırmasını isteyebiliriz, bu kötü bir şey değil asla.İnsanın zayıf olduğunun göstergesideğildir” ifadelerini kullandı.

Koçlukla birlikte bilinçaltı temizliği yaparak daha mutlu olabilirsiniz

Koçlukta temel gayenin bireylerin kendileri için seçtikleri hedeflere ulaşmalarında performanslarını arttırmak, iş ve özel yaşamlarını kaliteli hale getirmelerine yardımcı olmak olduğunu dile getiren Özdemir, “Kişi potansiyelinin farkına bazen varamayabilir hedef belirleyemeyebilir, güveni yoktur, yaşanmışlıkları vardır koçlukla birlikte aynı zamanda bilinçaltı temizliği yapılarak da bu travmalar temizlenip insanlara yeni hedefler ve amaçlar belirlenebilir, hayatta daha mutlu daha amaçsal hale getirilebilir aslında” dedi.

Yavaş ilerlerim ama motivasyonumu kaybetmedim

Hacer Kadıoğlu Özdemir, eğitimci kimliğinin her şeyin önüne geçtiğini belirterek, “Çünkü 8 yıl boyunca çok fazla öğrenci yetiştirdim, eğitim hayatının içerisinde çok fazla bulundum ve hala öğrenciyim hem doktora yapıyorum.Şu an Adalet de okuyorum öğrenciliğim hiç bitmedi. Ben eğitim hayatımı yoğun çalışma esnasında ve sosyal hayatın içerisinde devam edebiliyorum. Belki biraz zaman aldı, diğer meslektaşlarıma göre belki daha yavaş ilerledim ancak motivasyonumu hiçbir zaman kaybetmedim, çünkü isteğimi ön planda tuttum ve çok fazla istiyordum” diyerek sözlerine devam etti.

Eğer 2 kez okuyorsam aklım başka yerdedir

İnsanın beyniningerçekten çok mükemmel yaratıldığını ifade eden Özdemir, “Benim çok kısıtlı zamanım olduğu için ders çalışmaya ayırdığım bir saatlik bir zamanım var.Belli bir yeri mi halletmem lazım 2 defa okumam, bir kere okurum ve anlarım.Eğer 2 defa okuyorsam ya aklım başka yerdedir ya o an onu yapmak istemiyorumdur” diyerek çok kısıtlı zamanının olduğu için bir şeye ayırdığı sürenin çok kaliteli geçmek zorunda olduğunu vurguladı.

Yapmazsam hedeflerim şaşacak

Vizyon Koçluk işletmecisi Hacer Kadıoğlu Özdemir açıklamalarına şu ifadeleri kullanarak devam etti:

“Kendi özelimde şunu söyleyebilirim; ben okuldan geldikten sonra eğer bir saat vaktim varsa o bir saatte belirlediğim işi yapmak zorundayım, 2. saate sarkma ihtimali yok. Yapmazsam hedeflerim şaşacak. Belki de yüksek disiplininde getirdiği bir şey, o bir saat içerisinde yapmam gereken şey yapıp kenara koyarım.

Dilan Şahinbaş