YEREL
Giriş Tarihi : 06-01-2022 10:35   Güncelleme : 06-01-2022 10:35

Hazımsızlık ve kıskançlık ile hareket ediyorlar

Hazımsızlık ve kıskançlık ile hareket ediyorlar

Önümüzdeki 50 yılın sorunları çözülüyor

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Yönetimi, Artvin Belediyesinin yatırım ve hizmet karşıtı olduğu yönünde yapılan açıklamalara karşı yazılı basın açıklaması yayınladı.

Artvin belediyesi hakkında yatırım ve hizmete karşı olduğu yönündeki açıklamalara karcı CHP Merkez İlçe Yönetimi yazılı basın açıklaması yayınlayarak Birileri yatırım ve hizmetlere karşı olmasın. Bu kişiler hazımsızlık ve kıskançlık ile hareket ederek Artvin’deki yatırımları ve hizmetleri engellemeye ve provoke etmeye çalışmaktadırlar” denildi.

Tam tabiriyle haksızlık ve hazımsızlık

Son günlerde Artvin/Merkez Köprübaşı-Avm arası ve İskebe yolunda yapılan altyapı çalışmalarından dolayı mevcut yolların bozulmasından kaynaklı Artvin Belediyesi hakkında yatırım ve hizmet karşıtı birtakım kişiler tarafından kirli propaganda yürütülmekte olduğu belirtilen açıklamada, “Bu kirli propaganda tam tabiriyle haksızlık ve hazımsızlıktır.Bahsi geçen yollarda altyapı çalışmaları 2021 yılı Kasım ayında tamamlanmıştır. Bozulan üstyapı da mevsimsel koşullardan dolayı şu aşamada bitirilememiştir” denildi.

Azimli ve gayretli bir şekilde belediye çalışmaları durmaksızın yürümekte

Artvin Belediyesi’nin oluşan tahribatları gidermek için şu aşamada çalışmalarını yürütmekte olduğu ifade edilen açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak 34 aydır Artvin Belediyesi’ni devraldık ve devraldığımız günden beri azimli ve gayretli şekilde belediyemiz çalışmalarını durmaksızın yürütmektedir. Köprübaşı-Avm arası 5,8 Km’lik yolun karayolları sınırlarında olmasına rağmen bu yolu teslim alarak Artvin’imize doğalgazın daha erken gelmesi için ciddi bir fedakarlık yapan belediyemizin iyi niyetli ve azimli tavrı taraflı-tarafsız herkesten takdir toplamıştır” sözlerine yer verildi.

Yatırımları ve hizmetleri engelleyip provoke etmeye çalılıyorlar

Gelinen süreçte gerek İskebe Yolu gerek ise Köprübaşı-Avm arasındaki güzergahta oluşan tahribatların mevsimsel koşullar izin verdikçe düzeleceği söylenilen açıklamada, “34 ay önce doğalgaz olmayan şehrimizde 7 mahalleden 5’inde doğalgaz kullanılmaktadır.Unutulmasın ki Artvin Belediyesi 34 aydır Artvin’de hizmette destan yazmaktadır. Şehrimizin ana caddelerinde ve birçok sokakta alt yapı ve üst yapı çalışmaları tamamlanmıştır.Birileri yatırım ve hizmetlere karşı olmasın. Bu kişiler hazımsızlık ve kıskançlık ile hareket ederek Artvin’deki yatırımları ve hizmetleri engellemeye ve provoke etmeye çalışmaktadırlar” denilerek Artvin halkından tamamlanmamış bir çalışma üzerinden siyaset yapanlara itibar etmemeleri rica edildi.

Kalıcı hizmetler geçici rahatsızlıklarla mümkündür

CHP Merkez İlçe Yönetimi tarafından yapılan açıklama şu ifadelerle sonlandırıldı:

“Artvin Belediyesi’nin hizmetlerine karşı olan hükümet partisinin temsilcilerinin eğer cesareti varsa İl Özel İdaresi sınırlarında bulunan köylerimize doğalgaz götürsünler de görelim.Artvin’de önümüzdeki 50 yılın sorunları çözülmektedir. Hiç şüphesiz bu çalışmalar yapılırken geçici rahatsızlıklar olağandır. Unutulmasın ki Cumhuriyet Halk Partisi kadroları sadece gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışır.

Bu vesile ile yapılan çalışmalardan kaynaklı oluşan rahatsızlıklardan ötürü halkımızdan özür dileriz. Mevsimsel koşullar düzeldikçe bahsi geçen güzergahlardaki üst yapı çalışmaları kalıcı şekilde tamamlanacaktır.Kalıcı hizmetler geçici rahatsızlıklarla mümkündür.”

Dilan Şahinbaş