YEREL
Giriş Tarihi : 25-12-2021 17:41   Güncelleme : 25-12-2021 17:41

HAYDİKO’dan “Ben Anadolu” Sergisine Teşekkür

HAYDİKO’dan “Ben Anadolu” Sergisine Teşekkür

Nuray Gençay, “Ben Anadolu” isimli sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Hasan Fehmi Varan Apartmanının 1’inci katında açılan ve 25-26-27 Aralık 2021 tarihlerinde sürecek olan Nuray Gençay’a ait “Ben Anadolué sergisinin tüm gelirini Hayvanları, Doğayı ve İnsanı Koruma Derneği (HAYDİKO)’ya ve Sarp Sınır Kapısı kullanılarak Kırgızistan’a götürülmek üzere bir TIR'ın dorsesinde yakalanan ve gönüllülerin çalışmaları ile bakımları devam eden 58 atın bakım masraflarının karşılanmasında kullanılacak.

HAYDİKO gönüllüsü Emel Meriç “Ben Anadolu” sergisinin açılışına katılarak “Artvin’e döndüğü sırada atların durumunu öğrenen Nuray Gençay, atların bakımı için kendince nasıl katkı sunabileceğini düşünmüş. Kendi el emeği ile yaptığı spesifik sergilerden bir tanesini de bu atların ihtiyacını karşılamak üzere derneğe bağışlamak adına bir sergi yapmaya karar verdi.

Bu süreçte de özellikle atların yanına gelip, atların hikayesini, kurtarılma anını, Mucize’nin doğum anını, ölen atların neler yaşadıklarını dinledikten sonra özellikle çok etkilendi. Ara ara yine atlarımızı ziyarete geliyor. “Ben Anadolu” sergisini açarak hem HAYDİKO’ya hem de atların bakım masraflarına destek olacağı için çok teşekkür ediyoruz.”

Dilan Şahinbaş