YEREL
Giriş Tarihi : 16-06-2022 14:14

Havzalar için kuraklık yönetim plan toplantısı

Havzalar için kuraklık yönetim plan toplantısı

Aras ve Çoruh Havzaları Kuraklık Yönetim Planının Hazırlanması projesi iş ilerleme toplantısı Artvin'de yapıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında Artvin'deki bir otelin toplantı salonunda gerçekleştirilen programda 2021'de başlayan projede bugüne kadar yapılan çalışmalar ile elde edilen veriler ve yapılması gerekenler konuşuldu.

Programa Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Maruf Aras, Taşkın ve Kuraklık Yönetimi Daire Başkanı Satuk Buğra Fındık, Havza Yönetimi Daire Başkanı Taner Kimençe, Artvin Orman Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya, Milli Parklar 12. Bölge Müdürü Cüneyt Alaoğlu,Meteoroloji 11. Bölge Müdürü Zerrin Demirörs, SU-PEK proje başkanı Gürdal Kırmızıoğlu ve proje çalışanları katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan, Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Maruf Aras, suyun muhtemel yokluğunda karşılaşılabilecek riskleri görmek ve mevcut suyun paylaşılması noktasındaki yapılan çalışmaların önemine değindi.

Konuşmaların ardından Proje çalışanlarından Egemen Fırat’ın Aras ve Çoruh Havzaları Kuraklık Yönetim Planının Hazırlanması projesi çalışmaları hakkında yaptığı sunumla son buldu.

Artvin OBM

Haberin Galerisi : Havzalar için kuraklık yönetim plan toplantısı
Artvin'de HaberArtvin'de Haber