YEREL
Giriş Tarihi : 10-11-2021 17:34   Güncelleme : 10-11-2021 17:34

Hasibe Özkan Yeniden Başkan

Hasibe Özkan Yeniden Başkan

Çoruh Vadisi Borçkalılar Dayanışma ve Gelişim Derneği’nin 31 Ekim 2021 Pazar günü Olağan Genel Kurulu, gerçekleştirildi. Dernek merkezinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul pandemi kurallarına uygun, yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Genel Kurul öncesi, dernek faaliyeti olan "Geleneksel Tavla Turnuvası"nda derece alanlar için hazırlanan plaketler takdim edildi. Turnuva 1’incisi Haydar Menteş'e Hakim Haydar Aydın tarafından, turnuva 2’ncisi Naci Delibaşoğlu'na, Hasibe Özkan tarafından, turnuva 3’üncüsü Tahsin Özgöz'e Cumhur Süer Melek tarafından plaketleri verildi.

Olağan Genel Kurul’da Dernek Başkanı Hasibe Özkan olurken görev dağılımı şu şekilde listelendi:

Başkan: Hasibe ÖZKAN
Başkan Vekili: Edip Candaş Melek
Genel Sekreter: Muhterem Yılma
Mali Sekreter: Hülya Şentürk Yıldırımoğuz
Eğitim ve Kültür Sekreteri: Ahmet Özbayrak
Sosyal Hizmetler ve Tanıtım Sekreteri: Cumhur Süer Melek
Teşkilatlandırma sekreteri: Volkan Kahraman
Uluslararasi İlişkiler Sekreteri: Recep Şentürk
Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri: Mehmet Cesur
Kadın Hakları Sekreteri: Kemal Makaroğlu
İstihdam Sekreteri: Lütfü Kolçak

Çoruh Vadisi Borçkalılar Dayanışma ve Gelişim Derneği Olağan Genel Kurulu'na, dernek üyeleri dışında çok sayıda Artvinli sivil toplum kuruluş temsilcileri ve Artvinliler katılım gösterdi.

Derneğin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“2006 yılında kurulan derneğin kuruluş amacına uygun faaliyetler yapmış, yapmaya devam ediyor. Pandemi döneminde zor şartlarda, kısıtlı imkanlarla derneğimiz 17 faaliyet gerçekleştirmiş ve çalışmalara ara vermeden devam ediyor. Dünyayı olumsuz etkileyen Covid-19 nedeniyle askıya aldığımız projeler, yeni dönemde gerçekleştirilmesi yönünde çalışmalarımız hızlandırılacak. Pandemi süresince, yardımlaşma ve dayanışma ruhu ile, sıkıntıda olan hemşehrilerimiz ve öğrencilerimizin yanlarında olmaya, destek vermeye çalışıyoruz.
Derneğimizin kuruluşundan bugüne, maddi manevi emeği geçen herkese, yönetim kurulu olarak teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca, Ahirete intikal etmiş üye ve yakınlarımıza Allahtan rahmet diliyoruz.

Genel kurula katılımları ile bizleri onurlandıran misafirlerimize, divan kuruluna, haziruna, Ankara Artvin Kalkınma Vakfı Başkanı, önceki dönem Milletvekili Metin Arifağaoğlu'na, genel kurulumuza çiçek gönderip güzel dileklerini ileten, renk katan Borçak Belediye Başkanı Sayın Ercan Orhan’a, Kültür Merkezi Başkanı Fehmi Uzal’a ve yönetim kuruluna, Artvin ve Çevre İlleri Derneği Başkan Vekili Zafer Kaptan'a, Artvin Çevre Platformu Kurucu Üyesi, önceki dönem Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Dr. Mustafa Melek'e Emekli Albay Hüseyin Işık'a, İstanbul Artvin Çevre Platformu Üyeleri Havva Aydın'a, Emine Şeheri Ayan'a ve isimlerini sayamadığımız, katkılarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz.”

Dilan Şahinbaş