YEREL
Giriş Tarihi : 25-10-2021 10:46   Güncelleme : 25-10-2021 10:46

Hasat sonu şenliği

Hasat sonu şenliği

Hopa Tarımsal Kalkınma. kooperatifi “Kooperatifimize sahip çıkalım hasat sonu şenliğinde buluşalım” diyerek Kooperatifin çay fabrikası alanında etkinlik düzenledi.

Etkinliğe Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ve Kemalpaşa, Hopa ve Borçka Belediye Başkanları ile birlikte Hopalı ve Kemalpaşalı halk katılım gösterdi.

Açılış konuşması yapan Kooperatif Başkanı Harun Vayiç uzun zamandır bu etkinliği planladıklarını belirterek kooperatif olarak yaptıkları çalışmaları katılımcılara aktardı. Vayiç yaptığı konuşmada halkın desteğinin kooperatif için çok önemli olduğunu da ayrıca dile getirdi.

Vayiç’in ardından Tunceli Belediye Başkanı Maçoğlu konuşma gerçekleştirdi. Maçoğlu doğal tarıma tekrardan nasıl dönüleceğini anlatarak “Bu yıl bir dönüm çay arazinizde doğal güneş kullanıp geri kalan arazide aynı şekilde devam edebilirsiniz. Sonraki sene 2 dönüm arazinizde doğal gübre kullanmaya başlarsanız ve doğal gübre kullandığınız alana her yıl bir dönüm arazinizi eklerseniz tekrar doğal üretime geçersiniz ve zehirlenmekten kurtulursunuz” dedi

Maçoğlu’nun konulmasının ardından şenliğe katılanlar sorularını iletti ve sorulara göre hem Kooperatif Başkanı Harun Vayiç, Hem Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu hem de katılan belediye başkanları cevap verdi.

Hopa Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin düzenlediği Hasat Donu Şenliği programı yerel sanatçıların ve Hopa Kültür Ve Sanatevinin çocuk korosunun verdiği konserle son buldu.