YEREL
Giriş Tarihi : 20-06-2022 12:32   Güncelleme : 20-06-2022 12:32

Halka karşı yasa yok hükmündedir

Halka karşı yasa yok hükmündedir

Çay Üreticileri Meclisi’nden AKP Genel Başkanı Rize Milletvekili Hayati Yazıcı’nın Çay Kanunu ile ilgili yaptığı açıklamaya tepki: Hazırlanan çay yasa tasarısı çayda sömürünün kanunlaşmasıdır. Halka karşıdır. Yok hükmündedir.

AKP Genel Başkanı Rize Milletvekili Hayati Yazıcı’nın yaş çay fiyatını Çay Konseyi'nin belirleyeceği, çayda sözleşmeli tarımı uygulayacakları bir kanunun sonuna geldiklerini' belirten bir açıklamasına tepki gösterdi. Meclis’ten yapılan açıklamada “Bu yasa yok hükmündedir. Mücadelemizi sürdüreceğiz” denildi.

Çay Üreticileri Meclisi’nden yapılan açıklamada AKP Genel Başkanı Rize Milletvekili Hayati Yazıcı; yaş çay fiyatını Çay Konseyi'nin belirleyeceği, çayda sözleşmeli tarımı uygulayacakları bir kanunun sonuna geldiklerini' belirten bir açıklama yaptı.

Yaptığı açıklamayla bölgemizde nasıl bir halk düşmanı politikanın hazırlığı içerisinde olduklarını aktardı.

Hayati Yazıcı hazırladıkları kanunun içeriği hakkında daha fazla bilgi vererek; çay meclisleri olarak yola çıktığımızda belirttiğimiz kaygılarımızı doğrulamış oldu. Bu açıklamalar mücadele etmenin ne kadar elzem olduğunun göstergesidir.

Hazırlanan çay yasa tasarısı adeta çay üreticilerinin kölelik yasasıdır.Çay tarımının geleceğini bitirecek, çay üreticilerinin kendi topraklarında köle olacağı, kaderimizin bir kaç iş insanının insafına terk edileceği bu tasarı yok hükmündedir.

Çay Meclisleri olarak çay üreticilerinin mücadelesini büyütecek, bu yasaya karşı çalışmalarımızı hızlandıracağız.

Üreticilerin örgütlenmek, bu yasa tasarısını çöpe atmaktan başka çaresi yoktur” ifadeleri yer aldı.

Dilan Şahinbaş