SİYASET
Giriş Tarihi : 12-09-2022 11:59

“Hakkın ve Hakikatin Yanında Durduk”

“Hakkın ve Hakikatin Yanında Durduk”

İYİ Parti Ardanuç İlçe Başkanı Selçuk Babacan, AKP İlçe Başkanı Turgay Temel tarafından yapılan suç duyurusu kapsamında ifade verdi.

İYİ Parti Ardanuç İlçe Başkanı Selçuk Babacan, yaklaşık 3 ay önce sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla Ak Parti İlçe Başkanı Turgay Temel’e ilçede yapılan hukuksuzluklara dair 13 soru yöneltmiş bunun ardından AKP’li Temel kendisine yöneltilen 13 soru içinde 3 soru hakkında Babacan’la ilgili suç duyurusunda bulunmuştu.

İYİ Parti İlçe Başkanı Selçuk Babacan, İlçe Başkan Yardımcısı Şener Kavak, İl Encümeni Hakan Efe ve Yönetim Kurulundan Ercan Demirci, İYİ Parti Ardanuç ilçe Başkanlığı Avukatı Alper Ketenci ile beraber Artvin Adliyesinde Babacan adına açılan dava kapsamında ifade verdi.

İlçe Başkanı Selçuk Babacan kendisi hakkında yapılan şikayetle ilgili Artvin Adliyesi önünde açıklamalarda bulundu. Babacan, “Siyaset olan biteni iyi okuyabilme, gerçeği görebilme, gösterebilme sanatıdır. Yaşananları doğru analiz etmek yetmez. Kimi zaman akıntıya karşı kürek çekmeyi de gerektirir. O nedenle siyaset samimiyet isterdürüstlük ister, kararlılık ister.

İYİ Parti’nin siyaset anlayışı işte budur. Son 3 buçuk yılda yaşadıklarımızı hatırladıkça bize koltuk hesabıyla değil millet hesabıyla, demokrasi hesabıyla siyaset yaptıran; dünya karşımıza dikilse bile haktan, hakikatten ayrılmama cesaretini veren hepimiz adına Cenabı Allah’a şükürler ediyorum.Biz kutlu millet davasının neferleriyiz. En büyük gücümüz de milletimize asla yalan söylememek, hakikatin izinden asla ayrılmamaktır.

Bu bizim için vazgeçilmez bir ilkedir. Bu bizim için tek seçenektir.

Şahsi menfaat hesaplarıyla değil millet yolunda siyaset yapanlar şartlar ne olursa olsun; hakkı söyler, hakikati söyler, dik dururlar.

Yaşadığımız olayda olduğu gibi; ‘Kim ne der, kim ne düşünür ya da kimi kızdırırız diye düşünmeden hakkın ve hakikatin yanında durduk.

Bilinsin ki açılan dava ve sonrasında açılacak her dava haklılığımızın ispatıdır” ifadelerini kullandı.

Babacan’ın, “Sayın İktidar Partisi İlçe Başkanı Turgay Temel, görüyorum ki trollerini iş başına salmışsın sana bir kaç sorum olacak” ifadelerini kullanarak AKP’li Temel’e yönelttiği 13 soru:

“1. Şahsın ve kardeşlerin hiç AKP’yeoy verdinizmi?

2. Oturduğun makama nasıl geldin kimleri şantaj ettin?

3. Köylerde yapılan parke taşları ihalesini kime verdin, kim seninle ortak?

4. Adakalede’ de yapılan restorasyon çalışmaları senin üzerinde neden döndü, ne kadar sigortalı işçi çalıştırdın?

5. Gece yarısı trollerini bizzat arayıp; yorum yapın talimatları neden veriyorsun?

6. Sen hiç çarşıya çıktınmı bir esnaf ziyaret ettinmi?

7. Kurumlar kömür almıyor diye hangi müdüre baskı kurdun?

8 Ali Koç’u hangi kuruma atayacaksınız, alt yapıyı yapıyorsunuz?

9. Gençler iş bulamazken emekli olan dünürünüzü hangi kurumda işe başlatınız?

10. Karlı köyünde evinin önünü parke taşı kimlere döşettin, ne söz verdin?

11. Rehabilitasyon merkezinde kimlerin dosyasını kapattın, yapılan suçu neden ört pas ettin?

12. Hangi ormanı usulsüzce başkasının arazisini dikili kesimle kestin?

13. En yakın akrabanla neden mahkemeliksin?

Ak Parti Ardanuç İlçe Başkanı Turgay Temel ise bu 13 sorunun içinde “Oturduğun makama nasıl geldin kimleri şantaj ettin? Adakalede’ de yapılan restorasyon çalışmaları senin üzerinde neden döndü, ne kadar sigortalı işçi çalıştırdın? Hangi ormanı usulsüzce başkasının arazisini dikili kesimle kestin?” sorularından dolayı İYİ Parti Ardanuç İlçe Başkanı Selçuk Babacan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Malvina BİBİLASHVİLİ

AdminAdmin