SPOR
Giriş Tarihi : 18-01-2023 14:52

Hakemlere Yapılan Çirkin Saldırıları Kınıyoruz

Hakemlere Yapılan Çirkin Saldırıları Kınıyoruz

Artvin 1. Amatör Ligi’nde gerçekleşen müsabakalar sırasında hakemlere yönelik yapılan fiziksel saldırı sonrası TFFHGD (Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Artvin Şubesi) ve İl Hakem Kurulu kınama yayınladı.

Artvin 1. Amatör Ligi’nin 4. Haftasında Kemalpaşaspor ve Artvin Çoruh Spor müsabakasının ardından ligin 5. Haftasında Murgul Belediye Spor ve Kemalpaşaspor müsabakasında da hakemlere yönelik çirkin fiziksel saldırı gerçekleşti. Kemalpaşaspor ve Artvin Çoruh Spor müsabakasının ardından kınama yayınlayan TFFHGD Artvin Şubesi ve İl Hakem Kurulu, hakemlere yönelik yapılan çirkin saldırılar üzerine kınama yayınladı. Sporun kardeşlik, dostluk ve barış olduğu ilkesini unutarak saldırı da bulunan taraftarlarının bu davranışlarını şiddetle kınadıklarını belirterek “Çirkin hareketler spora gölge düşürmektedir. Türk sporunun kalkınması, Ülkemiz spor ve futbolun gelişmesi için uğraş veren spor insanlarına yönelik saldırılar kabul edilemez. Bu üzücü olayla ilgili olarak her türlü idari ve adli işlemlerin yürütülmesinin sonuna kadar takipçisi olduğumuzu spor kamuoyuna saygıyla duyururuz” dedi.

TFFHGD Artvin Şubesi ve İl Hakem Kurulu’nun yayınladıkları kınama şu şekilde;

“Hakemlerimize yapılan çirkin saldırıyı kınıyoruz. İlimiz 1. Amatör lig 5. Hafta müsabakasında Murgul Belediye Spor Kemalpaşaspor müsabakasında bir grup taraftarın hakemlerimiz yaptığı fiili saldırıyı en yüksek sesle kınıyoruz. Sporun kardeşlik, dostluk ve barış olduğu ilkesini unutarak saldırı da bulunan taraftarlarının bu davranışlarını şiddetle kınıyoruz. Saldırı hakem ve gözlemci camiamızda üzüntüyle karşılanmıştır. Bu üzücü olaylar esnasında ev sahibi kulüp Murgul Belediye Spor Kulübü Başkanı ve Yöneticilerinin sağduyulu davranışları sayesinde olaylar daha fazla büyümeden yatıştırılmıştır. Çirkin hareketler spora gölge düşürmektedir. Türk sporunun kalkınması, Ülkemiz spor ve futbolun gelişmesi için uğraş veren spor insanlarına yönelik saldırılar kabul edilemez. Bu üzücü olayla ilgili olarak her türlü idari ve adli işlemlerin yürütülmesinin sonuna kadar takipçisi olduğumuzu spor kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Ayşe ÖZDER

Artvin'de HaberArtvin'de Haber