YEREL
Giriş Tarihi : 29-06-2021 11:13   Güncelleme : 29-06-2021 11:13

Hafta sonu Melodayız

Melolular Derneğinin Vali Yılmaz Doruk ile yaptıkları görüşmelerin ardından 14’üncüsü düzenlenecek olan Melo Kaledibi Kültür Sanat Turizm Festivalinin 3-4 Temmuz tarihlerinde 3/2 seyirci kapasiteli olacak şekilde yapılacağı yetkililer tarafından açıklandı.

Hafta sonu Melodayız

14. Melo Kaledibi Kültür Sanat ve Turizm Festivali 3-4 Temmuz 2021 tarihinde pandemi kurallarına uygun olarak 3/2 seyirci kapasitesiyle yapılacağı söylendi. 

Festivalde birinci olan boğalara verilecek ödüller ise şu şekilde;  Baş: 15.000, Başaltı: 13.000, Büyük Orta: 11.000, Küçük Orta: 9.000, Ayak:  7.000, Deste: 3.000 TL olacağı belirtildi.

Tüm kategorilerin ödülleri ve kupaları festival gününde arenada verileceği açıklanırken, her kategorinin 3. ve 4. süne  teselli ödülü verileceği açıklandı. Teselli ödülleri ise şu şekilde;   Baş  - başaltı:750 TL, Büyük orta-Küçük orta: 500 TL, Ayak - Deste:250 TL olacağı açıklandı.

Dernekler Birliği’nin tüm kuralları geçerli olup doping kontrolü yapılacağı tüm boğa sahiplerine iletildi.

Deste, Ayak ve Küçük orta boyu güreşleri Cumartesi günü saat 11:00 başlayacağı için, Deste, Ayak Küçük orta kategorileri için kantar saatleri ; Cuma günü sabah 07:00 dan akşam 19;00 a kadar, cumartesi sabah  07:00 dan 10:00 a kadar açık olacağı duyuruldu.

Baş, Baş Altı, Büyük Orta güreşleri Pazar günü saat 9:00’da başlayacağı için Baş , Başaltı ve büyük orta kategorileri için kantar saatleri ; cumartesi sabah  07:00 dan akşam 20:00 a kadar , pazar sabah 07:00 dan 8:30 a kadar açık olacağı ifade edildi.

Festival alanı çevresindeki lokantaların kiralanacağı belirtilirken, kiralamak isteyen şahısların Savaş Köksal ile iletişime geçmesi ifade edildi.

Melo arenanın Tribün girişlerinin ücretli olacağı ve ücretinde 50 TL olacağı dernek yönetimi yönetimi tarafından tüm seyircilere duyuruldu. 

Vali Yılmaz Doruk izni üzerine, tribün girişlerinde Hes kodu sorgulaması yapılarak maskeli olarak girişler gerçekleşeceğini, pandemi kararnameleri gereği hes kodu olmayan misafirler kabul edilmeyeceği, tribün kapasitesinin ise 3/2 oranında bilet rezervasyona sunulacağı ve biletsiz tribüne girişe izin verilmeyeceği açıklandı. Bilet rezervasyonu için ise Emrah Akan ile iletişime geçilmesi gerektiği ifade edildi. Biletlerin, Artvin merkez camii meydanı boğacılar kıraathanesinde 29 Haziran salı gününde satışa sunulacağı açıklandı.

Melo Kaledibi Kültür Sanat ve Turizm Festivali süresince maske mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edileceği ve edilmeyenlerin uyarılacağı vurgulandı.

Boğalar için Melo arenanın özel ahırları mevcut olup festivale katılacak boğa sahiplerine ücretsiz tahsis edileceği ve boğa sahiplerine 1 bilet kontenjan ayrıldığı ifade edildi.

Festivale katılacak olan boğaların, bilinçli olarak boynuzları sivrileştirilmiş, rakibe zarar verecek hale getirilmiş boynuzlu hayvanlar festivale kabul edilmeyeceği ifade edildi.

Melo Dernek Yönetimi, 14. düzenlenecek olan Melo Kaledibi festivaline tüm Artvin halkının davetli olduğu ve festivalin dostça, kardeşçe, kazasız belasız geçmesi dileğiyle tüm Artvin halkına hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.