YEREL
Giriş Tarihi : 06-05-2022 11:15   Güncelleme : 06-05-2022 11:15

“Hafızamda çok güzelsin Hopa”

“Hafızamda çok güzelsin Hopa”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Doğu Karadeniz Turu kapsamında Hopa’da halka seslendi.

Rize ve Artvin'de Ramazan Bayramı’nın 2’nci günü gezi ve halkla buluşma gerçekleştiren İmamoğlu, halkın yoğun bir ilgisiyle karşılaştı. Hopa ziyaretine de Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Artvin İl başkanı Ahmet Biber, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, CHP Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, Artvin İyi Parti İl Başkanı Kemalettin Akgök, CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir Hopa’da halka selam verdiler. Konuşması sırasına Ekrem İmamoğlu’na eşlik etti. Aynı zamanda Ekrem İmamoğlu’nun eşi de kendisine eşlik etti. İmamoğlu Hopalılar tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı.

Hopalılara yaptığı konuşmasında; “Canım Hopa’m, Hopa’nın yiğitleri, Hopa’nın cesur insanları, Metin Lokumcu’nun evlatları benim hafızam da o kadar güzelsiniz ki bilemezsiniz. Karadeniz’deki anılarımı anlata anlata Hopa’ya geldim.

Hopa’nın şöyle bir güzelliği var, Cankurtaran’da aşağı inerken, gece karanlığında daracık yolda kamyonun şoförü arabayı sürerken aheste aheste yorgun ben 16- 17 yaşlarında bende yorgunum, ama içimde bir heyecan, o yaşta tatil bilmiyoruz çalışıyoruz. Trabzon’dan Murgul’dan dönüyoruz, içimde bir heyecan heyecan. Niye o gece Hopa’da kalacağım. Sabahın erken saatinde kalkacağım, simsiyah kumların arasından denize gireceğim, duşumu alıp kimse anlamadan yanlarına gideceğim planım o öyle de yaptım. Hopa’nın denizinden enerjisini almış bir kardeşiniz var karşınızda.

Hopa’nın yüreğini o güzel insanlarını, kadını, erkeğini, gencini, çocuğunu bu kardeşiniz iyi bilir. Ben Karadeniz’e geldim, arzum sizinle bayramlaşmaktı. Bu bayram yüreğimi öyle köpürttü öyle büyüttü ki Perşembe günü İstanbul’a zımba gibi, çok güçlü dönüyorum.  Allah sizi var etsin. Beni çok mutlu ettiniz.

Ayrıca benim çok arkadaşım Hopaspor’da top oynadı. Takım arkadaşlarım vardı. O zamanlar çok iyi bir takımdı şimdi de öyle.  Çıkın artık 2. Lige. Başarılar diliyorum. Hopa’ya Hopaspor'a. Başarılar diliyorum

‘Mahcup olmayacağım’ sözüyle çıktığım bu yolda, dedim ki ‘Allah’ım beni aileme, eşime, çocuklarıma, annem, babama, mahcup etme, “olmamam gerek dedim,’ beni doğduğum toprağa, Karadeniz’in insanına, toprağına, havasına, suyuna mahcup etme’ diye yola çıktım. ’Allah’ım beni bu milletime, bu milletin bir özeti olan İstanbullulara, bayrağıma, vatanıma, milletime, geçmişimize, Atatürk’e mahcup etme’ diyerek yola çıktım.  Dolayısıyla mahcup olmayacağım, çok çalışacağım perşembeden itibaren beni izlemeye devam edin. Siz beni izlerken duanızla desteğinizle izliyorsunuz. Bir de beni izleyen bir avuç insanda var, et mi yedi, balık mı yedi,  bugün nerede yarın nereye gidecek,  yok elini arkaya bağladı. Ya Allah’ın adamı elin arkaya bağlamadan sen Karadeniz de yokuş çıkamazsın ki. Bir de zannediyorlar ki Ekrem’i yıldırırlar, Ekrem’i kızdırırlar,  Ekrem’in enerjisi biter diyorlar, bilmiyorlar ki Ekrem’in yüreğini besleyen o kadar çok şey var ki. Çok canım sıkılırsa koyarım Kazım Koyuncu’yu sabah kadar oynarız.

Güzel hemşerilerim,  çok zor bir dönemdeyiz. Ekonomik, siyasal, idari, dış politika, üretim, sanayi, tarım, işsizlik, eğitim, gençlerin meslekleri onların gelecekleri her konu da zor bir dönem geçiriyoruz bu zor bir dönemin sebebi ne biliyor musunuz, oturmama kalkmama karışamaya çalışan o bir avuç insan ama sorun büyüdü bu sorunu aşmamız gerek.

Artvin başardı.  Artvin’e güzel bir gezi yapmıştık,  sadece Ardanuç ve Kemalpaşa belediye bizdeydi Artvin’e bu yakışmaz, halletmeliyiz çözmeliyiz dedik. Birlik ve beraberlik lazım dedik.  Artvin birlik ve beraberlik oldu. Bir ilçeyi alamadık diye üzüldük onu da çözeriz. Bu arada size Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’nun kocaman selamını getirdim.  İyi Parti Genel Başkanım Mera Akşener’in selamını getirdim. Birlik beraberlikte İstanbul seçiminde ittifakımızla seçime girdik AK Parti’n inde diğer partilerin de oyunu aldık. Seçimi elinizden alırız dediler 2’nci seçimi de aldık, dimi söke söke aldık.

Kiminle aldık milletçe aldık sadece iki partiden değil milletçe aldık. Çok değerli çok kutsal, maneviyat yüksek, bizi demokrasi ile buluşturacak bir 6’lı masa var. Bu masa tarihi bir masadır.  Genel Başkanıma iyi parti Genel Başkanına diğer siyasi parti Genel Başkanlarına yürekten teşekkür ediyorum. Yeter mi başka siyasi partilerin de farklı konularda desteklerini alacağız, birlikteliğimiz büyüyecek. Yeter mi? Hayır pırıl pırıl çocuklarımızı, zihinlerinden beslendiğim, ışık tutan enerjileri yüksek çocuklarımız içim milletçe ayağa kalkmalıyız, kalkacağız. Hep birlikte başaracağız çalışacağız. İşimizi iyi yapacağız, duyarlı olacağız, seferber ilanı gibi sandıkta görev alacağız.

Hedefte kolay demokrasi diyoruz başaracağız, başarmak zorundayız. 1 yılda az veya fazla organize olup başaracağız, Hiç şüphem yok. Dürüst ve sözümün eri Hopalıların önünde, bu yoldaşınız, bu kardeşiniz size söz veriyorum 16 milyonluk İstanbullun belediye başkanı olarak size söz veriyorum en çok çalışan ben olacağım, size söz veriyorum. En çok çocuklarımız için, gençlerimiz için, kadınları için doğusu, batısı, güneyi, kuzeyi, etnik kökeni, inancı ne olursa olsun 80 milyon vatandaşımız için istiyorum.  Hep beraber çalışacağız.

Sıra geldi sözleşmeye, imzalı olamayan Hopalı sözü Hopalı sözleşmesi yapıyoruz.

İmamoğlu; her şey

Hopalılar “çok güzel olacak “,

İmamoğlu; herşey

Hopalılar “çok güzel olacak “,

İmamoğlu; herşey

Hopalılar “çok güzel olacak “,

Her şey çok güzel olacak yaptık sözleşmeyi hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum Allah sizleri korusun Ramazan Bayramınız mübarek olsun, sakın bir başkasına başka partinin gözüyle bakmayın benim vatandaşım komşum gözüyle bakın birileri sizi ayrıştırabilir siz herkesi kucaklayın.

Saygıyla sevgiyle kucaklıyorum” diyerek konuşmasına sonlandırdı.

Konuşmanın sonunda Kazım Koyuncu’nun annesi ile görüşüp ellini öperek bayramını kutladı. Hopa’dan sonra Kemalpaşa ilçesine gitti.

Dilan Şahinbaş

 

.