KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 06-01-2023 17:25

Hacivat Karagöz ile dört işlem öğreniyorlar

Hacivat Karagöz ile dört işlem öğreniyorlar

Millî Eğitim Bakanlığı himayelerinde başlatılan Matematik Seferberliği Projesi kapsamında Artvin İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda 3 ve 4. Sınıf öğrencilerine 06.01.2023 Cuma günü Hacivat Karagöz tiyatro gösterisi gerçekleştirildi.

Halk Eğitimi Merkezi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tiyatro oyuncularının hazırlayıp sergilediği Hacivat ve Karagöz gösterisi ile öğrenciler, dört işlem ve diğer matematiksel işlemleri eğlenceli şekilde öğrenme fırsatı buldular. Halk Eğitimi Merkezi Usta öğreticileri Gülçiçek Aydemir ve Gökhan Dokur’un senaryolaştırdığı ve Vakıfbank İlkokulunda sergilenen “Hacivat Karagöz ile Dört İşlem Öğreniyorum.” tiyatro gösterisine katılan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, oyunu dikkatle izleyerek oyun sonunda senarist ve oyunculara teşekkür belgesi verdi.

Acar, konunun önemine ilişkin yapmış olduğu konuşmasında“İlimizde eğitim gören her çocuğumuzun sahip olduğu bütün yetenekleri oyunlaştırarak ve eğlenceli etkinliklerle kazandırıp geliştirmek istiyoruz. Özellikle öğrenilmesi ve kazandırılması zor gibi algılanan Matematik becerileri çocuklarımızın matematiğe karşı olumsuz bir tutum geliştirmesine sebep olabiliyor. Tam da bu noktada Millî Eğitim Bakanlığımızca 81 ilde başlatılan “Matematik Seferberliği” projesi çalışmaları kapsamında Artvin İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve bağlı kurumlarımızın iş birliğinde çocuklarımızın sevdiği gölge oyunu kahramanları olan Hacivat ve karagöz ile temel ve basit matematik becerilerini eğlenceli şekilde öğretip aynı zamanda matematik dersi becerilerine karşı çocuklarımızın olumlu algı geliştirmelerine çaba harcıyoruz. Bugünkü etkinlikte de görüldüğü üzere çocuklarımız matematiğin zor olmadığını gördükleri gibi eğlenceli de vakit geçirdiler. Bu ve buna benzer zengin içerikli çalışmalarımızı öğrencilerimizle buluşturmaya ve matematiğin kolay ve eğlenceli bir ders olduğunu onlara hissettirmeye devam edeceğiz” dedi.

Artvin'de HaberArtvin'de Haber