Yerel
Giriş Tarihi : 06-03-2023 15:56

Gurur dolu 102 yıl

Gurur dolu 102 yıl

Artvin Barosu Başkanı Av. Ayla Varan, Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102’ini yılı nedeni ile mesaj yayınladı.

Başkan Varan mesajının öncelikle Kahramanmaraş ve Hatay merkezli gerçekleşen 11 ili ve sosyal açıdan tüm ülkeyi etkileyen deprem ile milletçe yas halinde olduklarını belirterek “Depremlerde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Depremlerde yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ederken, milletçe bir daha benzer felaketlerle Allah’ımızın bizleri karşılaştırmamasını diliyoruz” dedi.

Varan’ın mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Artvin’imizin ve ilçelerimizin yeniden Anavatana kavuşmalarının yıl dönümünü bu yıl buruk bir şekilde kutlamaktayız.

Artvin halkı 43 yıl emperyalist güçlerin esaretinde kalmış, bu 43 yılın 40'ı Rus esaretinde geçmiştir. Artvinliler esaret altında kalmalarına rağmen 43 yıllık esaret döneminde şehir savaşı ve direnişi yaparak milliyetini, hürriyetini, namusunu, kültürünü ve dinini canı pahasına korumuştur. Kurtuluş Savaşı yıllarında verilen mücadelenin ardından düşman işgalinden kurtulup 7 Mart 1921'de vatan topraklarına katılmıştır.

İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 102’nci yılını kutladığımız bu buruk günlerde milletçe her daim bir olacağız ve yaşadığımız acıları hep birlikte İnşallah saracağız.

Bu zor günlerde hem devletimizin hem de milletimizin yanındayız ve yanında olmaya da devam edeceğiz.”

Dilan Şahinbaş

Artvin'de HaberArtvin'de Haber