YEREL
Giriş Tarihi : 07-04-2021 11:31   Güncelleme : 07-04-2021 11:44

GÜNEY’DEN ESNAFA MESAJ

İl Genel Meclis üyesi olan Selam Güney pandemi süresince esnafın zorluğunu gördüklerini ve bu durum için gereken her türlü yardımı yapmak için çalıştıklarını belirtti.

GÜNEY’DEN ESNAFA MESAJ

Artvin İl Genel Meclis üyesinden pandemide esnafın zorluklarına mesaj olan açıklama geldi. Güney yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi ‘’ Bildiğimiz gibi 1 yıla aşkın bir sürede pandemi ile mücadele ediyoruz sadece ülkemiz değil dünya genelinde çıkan bir sağlık durumu ve bu durumdan tüm dünya genelinde ekonomik alan çok etkilendi. En başta ülkemiz bu durumdan çok fazla etkilenmekte hükümetimizin ve devletimizin bu konuda çabaları ve destekleri oluyor ama bu süreçte en fazla etkilenen yerel küçük esnaflarımızdır. Daha çok mağdur olan kesim bizim Artvin genelinde bulunan esnaflarımız zor bir dönem geçirmekte işletmelerin kapanması da tabi esnaflarımız açısından etkilediği gibi ülke ekonomisini de etkileyen bir faktör maddi durumlar sarsılmış bir vaziyette ama biz hükümetimize ve devletimize güveniyoruz gerekli tedbirler alındı aşılama süreci de devam ediyor. İnşallah kısa sürede pandemiyi atlatıp yine küçük esnaflarımızda dilediği seviyeye gelecektir 1 yıldır sorunları yaşamaya devam ediyorlar gerekli desteklerin olmasına rağmen ama tabi ki iş yerlerinin kapalı olması kendilerini etkiliyor. Tabi büyüklerimiz dediğimiz gibi bu konuda desteklerini 1 yıldır yapmaya çalışıyorlar bankalar aracılığı ile kendi imkânları ve sosyal destekleri ile birlikte elinden geleni yaptıklarını söyleyebiliriz ama tabi böyle bir süreçte esnafları ve halkı rahatlatmak gerçekten zor sonuçta tüm dünya bir sağlık sorunu ile uğraşıyor bu durumda esnaflarımızın ve halkımızın tedbirleri elden bırakmayıp bir an önce bu süreci atlatmak için birlikte el ele vermeliyiz zaten halkımızda gereken tedbirleri aldığını biliyoruz.  Aşılama çalışmaları devam ediyor tüm dünya olarak bir an önce atlatacağımızı ve normal hayatlarımıza döneceğimizi biliyoruz bu olana kadar insanlarımız tedbiri elden bırakmasın bizler siyasi olarak gereken yardımı yapmaya çalışıyoruz bizimde imkânlarımız kısıtlı olabildiğince insanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz inşallah bu süreci atlatırız bu süreçte de devletimize ve milletimize destekleri için teşekkürlerimi iletiyorum ‘’ dedi.

Ayrıca yapılan çalışma ve proje, planlar hakkında açıklamalarına yer veren Güney, ‘’ Biz özel idare olarak her yıl rutin projelerimizi devam ettiriyoruz. Bizim sorumluluk alanımız Artvin ve köyleri ben İl Genel Meclis üyesi olarak görev yaptığım sürece özel idarenin köylerinde sorunları çözmeye çalışıyoruz. Bu konuda bize maliye bakanlığından özel idaremize her yıl gelen belli bir miktar para var bu paralar ile köylerimize içme suları, yol çalışmaları vb. gibi durumları yapıp köy halkımızın istediği ve şikâyetçi olduğu konularda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Yeni ham yol yapımı, asfalt ve duvar yapımı gibi durumlarda mevcuttur çalışmalar içerisinde köy ihtiyaçları projelerini çıkartıyoruz. Mayıs, Haziran gibi bunların ihalelerine çıkıp köylerdeki sorunları çözmeye çalışıyoruz. Bunlar projelerimiz rutin olarak zaten özel idare köylerin yol açımı, kapanması gibi durumlar zaten yapılıyor. İnşallah daha hayırlı hizmetlerde yaparız ve yapmaya devam ederiz diyorum teşekkürlerimi iletiyorum ‘’ ifadelerini kullandı.