YEREL
Giriş Tarihi : 01-06-2022 13:08   Güncelleme : 01-06-2022 13:08

“GEZİ BİR BAŞKALDIRI VE DEMOKRATİK BİR İSYANDIR”

“GEZİ BİR BAŞKALDIRI VE DEMOKRATİK BİR İSYANDIR”

Gezi Parkı olaylarının 9’ncu yıl dönemi sebebiyle CHP Merkez İlçe Başkanlığı, basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasında konuşan CHP Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü Gezi Direnişinin hem Türkiye’de hem de dünyada halkın en demokratik şekilde tepkisi gösteren bir olgu olduğunu ifade ederek, iktidarı eleştirdi.

CHP’li Gümrükçü yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Gezi olgusu Türkiye’nin değil, insanlık tarihinin en önemli demokratik, başkaldırılarından birisidir. Gezi olgusu Türkiye’de haksızlığa, zulme karşı bir başkaldırıdır. İşsizliğe, derin yoksulluğa ve adaletsizliğe karşı milyonların Türkiye’de ve dünyada görülmemiş bir kitlesel tepkisidir. Gezi o dönemde olduğu gibi şimdide bazılarının kabusudur. Ama gezi bizim onurumuzdur. Gezi’ye sonuna kadar sahiplenmeye devam edeceğiz.

Hiçbir zaman Gezi’de bedel ödeyenleri unutmadık ve unutturmayacağız. Ben ve benim gibi Gezi’de olan insan davada yargılandık. Gezi’deki her türlü eylemimizin sonuna kadar arkasındayız. Çünkü biz Anayasa’dan doğan demokratik haklarımızı kullandık.

Gezi Davası açan savcı FETÖ savcısı şuanda yurtdışına irtica etmiş durumda. Gezi Türkiye’de ezilenlerin, mazlumların vicdanında bitmeyen bir umuttur. Biz bu umudu hep birlikte büyüteceğiz. Gezi sadece CHP’nin veya CHP’lilerin değil. Farklı görüşlerdeki farklı insanların birlik, beraberlik içinde bira arada tüm Türkiye’de sokağa çıktığı bir olgudur.

Bu toplumsal muhalefetin en güzel yanıdır. Korkmadan söylüyoruz, en sonunda kaybedecek olan tek adam rejimidir. Kazanacak olan halkın iktidarıdır. Bu yıl çok daha önemli. Neden Gezi’ye sahip çıkanlara, Gezi’de halkla beraber olanlara haksız ve hukuksuz bir şekilde cezalar verildi. O cezalar onlar için bir onurdur. O cezalar halkın gözünde hükümsüzdür.

Biz geziciyiz, onlar gidici. Gün gelecek devran dönecek AKP ve o haksız kararları verenler halka hesap verecek.”

Dilan Şahinbaş