SİYASET
Giriş Tarihi : 16-11-2022 11:10

“Gençlere Ev Yok, İş Yeri Yok”

“Gençlere Ev Yok, İş Yeri Yok”

CHP Yusufeli İlçe Gençlik Kolları Başkanı Deniz Alkan, Yusufeli gençlerinin sorunlarını dile getirdi. Alkan, Yusufeli’de yaşayan gençlerin geleceğe dair umutlarının tükendiğini belirtti.

CHP Artvin İl Gençlik Kolları, Yusufeli’nde yaşayan gençlere Kemal Kılıçdaroğlu’nun mektubunu dağıttı. Yusufeli’de gençler, yeni yerleşim yerinde şikayetçi. Bekar oldukları için ev ve iş yeri çıkmayan gençler ne yapacaklarını bilmiyor. CHP Yusufeli İlçe Gençlik Kolları Başkanı Deniz Alkan, gençlerin geleceğe dair umutlarının tükendiğini belirterek “Gençlere ev yok, iş yeri yok, bir gelecek yok kısacası. 2011 ile 2014 arasın bekar olan gençler daha sonrasında evlenip yuva kurmasına rağmen, bugün yeni Yusufeli’de yuvasını kuramıyor. Kira bedelleri çok yüksek olduğundan gençler, ev tutmakta zorluk çekiyor” ifadelerini kullandı.

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Yusufeli İlçe Gençlik Kolları Başkanı Deniz Alkan, 2011 ile 2014 arasın bekar olan gençler daha sonrasında evlenip yuva kurmasına rağmen, bugün yeni Yusufeli’de yuvasını kuramadığını belirterek “Yusufeli’deki gençlerin sorunlardan bahsedecek olursak Yusufeli’de gençler, geleceğe dair bütün umudu tükenmiş durumda. Gençlere ev yok, iş yeri yok, bir gelecek yok kısacası. 2011 ile 2014 arasın bekar olan gençler daha sonrasında evlenip yuva kurmasına rağmen, bugün yeni Yusufeli’de yuvasını kuramıyor. Kira bedelleri çok yüksek olduğundan gençler, ev tutmakta zorluk çekiyor. Geçmişimizi, çocukluğumuzu sular altında bırakanlar bugün geleceğimiz için hiç bir fedakarlıkta bulunmuyor. Doğup büyüdüğümüz ve yuva kurduğumuz ilçemizde kalabilmemiz için hiç birşey yapılmıyor. Bugün bütün gençler karamsar. Doğup  büyüdüğümüz memleketimizi terketmek istemesek de buna zorunda bırakılıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yusufeli’de gençlere sahip çıkılmaması durumunda yeni yerleşim yeri hayalet kasabaya döneceğini belirten Alkan “Yusufeli’de gençlerin istediği yeni yerleşim yerinin bitmesi ve yeni yerleşim yerindeki sorunların çözülmesini istediklerini vurgulayan Alkan “Bitmemiş bir ilçeye taşımakla kalmayıp, gençlerin sorununu göz ardı ediyorlar. Biz gençler olarak çok bir şey istemiyoruz. Sadece ilçemizde kalıp hayatımızı idam ettirmek istiyoruz. Bize iş olanağı sunulmuyor, burada aktif genç esnaflarımız yeni yerleşim yerinde maalesef dükkanları olmadığı için ve kira bedelleri de yüksek olduğundan dolayı maalesef çoğu genç arkadaşımız yeni yerleşim yerinde esnaflık yapamayacak. Bir ilçeyi, ilçe yapan esnafıdır. Bugün biz gençlere sahip çıkılmaması durumunda yeni yerleşim yeri hayalet kasabaya döner” ifadelerini kullandı.

Yusufeli’de gençlerin istediği yeni yerleşim yerinin bitmesi ve yeni yerleşim yerindeki sorunların çözülmesini istediklerini vurgulayan Alkan “Biz Yusufeli gençleri doğup büyüdüğümüz ilçemizi bırakmak istemiyoruz, buna mecbur bırakılıyoruz. Bugün geldiğimiz nokta ise bir an önce yeni yerleşim yerine çıkmak için diretiliyoruz. Lakin daha ortada bitmiş bir ilçe yok, her yer şantiye sahası. Bugün çocuklarımız iş makinaları arasında bitmemiş okullarda eğitim görüyor. Bu bizi derinden üzüyor. Biz gençler bitmiş bir ilçede, bütün sorunları çözülmüş şekilde yaşamak istiyoruz. İsteğimiz çok da büyük bir şey değil. Umarım en kısa zamanda sorunlar çözülür ve biz Yusufeli’nin gençleri, çok sevdiğimiz ilçemizi terk etmek zorunda kalmayız” şeklinde konuştu.

 

Artvin'de HaberArtvin'de Haber