YEREL
Giriş Tarihi : 27-04-2022 11:05   Güncelleme : 27-04-2022 11:05

Gelin 1 Mayıs’ta Sesimizi Yükseltelim

Gelin 1 Mayıs’ta Sesimizi Yükseltelim

Disk/Genel-İş Şube Başkanı Selim Bilgin, Eğitim-Sen Şube Başkanı Köksal Gümüş ve Halkevleri Bölge Temsilcisi Dursun Ali Koyuncu, 1 Mayıs Emek ve Demokrasi gününe katılım çağrısında bulundu.

Disk/Genel-İş Şube Başkanı Selim Bilgin:Uzun bir pandemiden sonra biz de Artvin’de Emek ve Demokrasi bileşenleri olarak 1 Mayıs 2022’de alanlarda olacağız. Çok büyük ekonomik sorunlarla karşı karşıyayız. Tarihimizde görülmemiş bir hayat pahalılığı geçim sıkıntısı içerisindeyiz. Bu dertlerimizi hep birlikte alanlarda haykıracağız. Ücretler erimiştir adeta buharlaşmıştır. Bu ekonomik koşullar altında geçinmek mucizelere kalmıştır diyorum ve 1 Mayıs 2022 tarihinde tüm emek dostlarını alanlarda dertlerimizi, sorunlarımızı hep birlikte haykırmaya davet ediyorum.

Eğitim-Sen Şube Başkanı Köksal Gümüş:Malumunuz son 2 yıldır ilimizde 1 Mayıs mitingleri yerine basın açıklaması yapmak zorunda kalıyorduk sadece. Bu yıl ise 1 Mayıs’ta tekrar alanlardayız. Artvin’de 2 ayrı yerde Hopa’da ve il merkezinde 1 Mayıs’ımızı kutlayacağız. Bütün emek dostlarını, bütün yoksulları Cumhuriyet tarihinde yaşadığımız bu ekonomik krizden rahatsız olan herkesi 1 Mayıs günü alanlarımıza bekliyoruz. Geleceğimize, çocuklarımıza sahip çıkmak için 1Mayıs’ta hepimiz alanlarda olacağız.

Halkevleri Bölge Temsilcisi Dursun Ali Koyuncu: Bu yıl da her yıl olduğu gibi Artvin’de hem Hopa’da hem de il merkezinde 1 Mayıs’ta meydanlarda olacağız. Ancak biz Bölge Halkevleri olarak, Rize ve Artvin’deki Halkevciler olarak Hopa’da 1 Mayıs’a çıkacağız. Öncelikle saat 12.30’da çay fabrikası önünde bir araya geleceğiz. Hopa Çay Fabrikası’nın önünden Metin Lokumcu Meydanı’na yürüyeceğiz. Biz bu yıl “Çayda sömürüye son” şiarıyla Hopa’da 1 Mayıs meydanlarını dolduracağız. Deresine, suyuna, çayına sahip çıkanlar olarak bu yıl Hopa sokaklarında faşizme karşı, tek adam diktatörlüğüne karşı daha fazla sesimizi yükselteceğiz. Halkımızı 1 Mayıs alanlarında buluşmaya davet ediyoruz.

Dilan Şahinbaş