YEREL
Giriş Tarihi : 26-04-2021 10:49   Güncelleme : 26-04-2021 10:49

Gelecek sezonun temelleri bu sezondan atmak istiyoruz

Akkaya, “Gelecek sezonun şampiyonluk temellerini bu sezondan atmak istiyoruz”

Gelecek sezonun temelleri bu sezondan atmak istiyoruz

Artvin Hopaspor Futbol Şube Sorumlusu Osman Akkaya,  gazetemize önemli açıklamalarda bulunarak, “Önümüzde 2 maç kaldı. Onları da kazanarak gelecek sezonun hedefi olan şampiyonluk temelini atacağımıza inanıyorum” dedi.

TFF 3. Lig 1. Grupta mücadele eden Artvin Hopaspor sahasında oynadığı maçta lig üçüncüsü Malatya Yeşilyurt Belediyesi ile 2-2 berabere kaldı.

Gelecek sezonun temellerini şimdiden attıklarını söyleyen Osman Akkaya; “ Yeşilyurt Belediye maçını son dakika da yediğimiz golle berabere bitirdik. Aslında dostluk kazandı. Takımımız bu sene son dakika golleriyle puan kayıpları yaşadı. Ligin ikinci yarısında ciddi takviyelerle takımımızdaki oyuncuların kalite seviyesini yükselterek başarılı olmak için hedeflerimize doğru ilerliyoruz. Takımımızdaki bütün oyuncular özveriyle, canla başla mücadele ettiler. Bu sene asıl hedefimiz pandemiden dolayı Artvin Hopaspor’un ligde tutulmasıydı. Şuan ki puanla da ligde kaldığımız kesinleşti. Önümüzde 2 maçımız kaldı. Bu maçları da galibiyetle bitirebilirsek gelecek sezonun şampiyonluk temelini bu sezondan attığımıza inanıyorum” dedi.

-Hedef 2. Lig-

Artvin Hopaspor Başkanı Göksel Başkan’ın önderliğinde gelecek sezonda şampiyonluğa yürüyecek takım kuracaklarını söyleyen Akkaya; “Gelecek sezon Göksel başkanımın liderliğinde şehir içinden, şehir dışından yönetime katkılar sunarak mevcut takımımıza teknik ekibimizle beraber transferler yaparak şampiyon olacak takım kuracağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

-“Artvin Hopaspor, ülkemizin dört bir yanından büyük ilgiyle takip ediliyor-“

Artvin Hopaspor’un Türkiye’nin dört bir yanında takip edildiğini ifade eden Akkaya; “ Artvin Hopaspor yıllardır profesyonel ligde mücadele eden bir kulüptür. Kulüp geçmişi mazilere dayanan gurur duyduğumuz sadece Hopa’nın değil, Artvin’in takımı olmasından dolayı Türkiye’nin her kesimine hitap eden her yerden takip edilen bir takım olduğuna inanıyorum. Takımımızı Türkiye’nin her yerinde canı gönülden takip eden insanların çok fazla olduğunu düşünüyorum” dedi.

-STK’ların desteklerini daha fazla sürdürmeli- 

Sivil Toplum Örgütlerinin Artvin Hopaspor’a daha fazla destek vermesi gerektiğini söyleyen Akkaya; “ Sivil toplum örgütleri bu kulübe daha fazla destek vermesi lazım. Bu sadece Hopa’daki sivil toplum örgütleri değil, Artvin genelindeki sivil toplum örgütlerinin bu kulübe destek vermesi gerekiyor. Çünkü bu kulüp ilimizi temsil ediyor.  Kulüp olarak, Artvin’in bütün bölgelerini kapsayan bir başarı öyküsü yazmak zorundayız ve de yazıyoruz. Geçmişte yazdı,  bugünde yazacaktır. Kulübümüze Valimiz Yılmaz Doruk, Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı İsrafil Kışla,  Hopa Kaymakamımız Abdürrezak Canpolat, Kemalpaşa Kaymakamı Recep Gündüz, sivil toplum kuruluşları ve Artvinli değerli iş insanları önemli destekler verdi. Ancak bu desteğin artması gerekiyor. İlimizin iki değerli milletvekillerinden de takımımıza ve kulübümüze maddi ve manevi destler konusunda öncülük etmelerini istiyoruz.” dedi.

-“Kulüp başkanlarımız Koyuncu ile Çakmak’a teşekkür ediyoruz”

Akkaya, “Takımımızı Bal Ligine çıkartan Nedim Koyuncu başkanımıza ve 3. Lige çıkartan Mubin Çakmak başkanımıza değerli hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Ayrıca bu kulübe emekleri bulunan bütün başkanlarımıza, yöneticilerimize ve vefakar taraftarlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. “ diye konuştu.

-Stat ve sahanın iyileştirilmesi gerekiyor-

Maçlarını süper lig takımlarını kıskandıracak yaklaşık 15 bin taraftarın izlediğini belirten Akkaya, şunları söyledi:

“Özellikle mevcut stadımızın zemini çok kötü. Stadın ihalesi, projeleri yapılmıştır bunun bir an önce hayata geçirilmesi lazım. Şuan bakıyorsunuz 3 bin,  5 bin kişiye oynayan takımların 20 bin kapasiteli statları var. Bizim şuan oynadığımız büyük maçlarda 14- 15 bin seyircimiz oluyor. Ama tribünlerimiz yeterli değil, stadın zemini yeterli değil. Zeminin kötü olmasından dolayı 4 oyuncumuz dizinden ciddi sakatlık yaşadı. 4’üde menisküs ameliyatı geçirdi. Bundan dolayı da kulübe yaklaşık 1 milyon lira yük bindi. Zeminin, tribünün, protokolün tamamen değişmesi lazım. Tesis ihtiyacımız var. Prefabrik tesiste kalıyoruz. Tesisleri bir an önce faaliyete geçirip Hopa şehrine kazandırmaları gerekiyor. AK Parti Milletvekilimiz Sayın Erkan Balta’nın öncülüğünde stadın ve zeminin yapılması konusunda Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile ortak bir çalışmalar yapılıyor. Bunu şehrimize bir an önce kazandıracaklarına inanıyorum. Gelecek sezon öncesine yetiştirilirse bizim takımımız daha da başarılı olur” diye konuştu.

-Takımda alt yapıdan 11 yerli futbolcu bulunuyor-

Takımda Hopa’da yetişmiş çocuklarında olduğunu söyleyen Akkaya; “Artvin Valiliğinin desteği ile alt yapı oyuncularımız var. Altyapı da yaklaşık 170 oyuncumuz var. Pandemiden dolayı şuan aktif değil. Artvin Hopaspor’umuzun kadrosunda 30 tane sözleşmeli oyuncumuz var. Bu 30 oyuncunun 11 i yerli oyunculardan yani Artvinli oyunculardan oluşuyor. Bu sayıyı artırmak için bahsettiğim tesislere, stada, tribünlere ihtiyacımız var” dedi.

-“Taraftarımız baş tacımızdır”-

Cebindeki son kuruşu Artvin Hopaspor için kullanan taraftarlarına teşekkür eden Akkaya; “ Futbolcularımıza maç başı ödemelerini yapamadık. Ancak oyuncularımızın peşinatları ödenmiştir. 1 milyon lira borcumuz var. Bununla ilgili valiliğimiz başta olmak üzere Artvin’i seven, Hopaspor’u seven herkesin desteğine ihtiyacımız var. Sezon başından beri pandemiden dolayı Göksel Başkan geldikten sonra Türkiye’nin dört bir yanındaki Artvinli iş insanlarımız destek aldık. Değerli iş insanlarımıza kulübümüze verdikleri katkılarından dolayı kendilerine kulübümüz adına çok teşekkür ediyoruz. Bu kulübe maddi manevi destek verenler, elinde avucunda ne varsa verenler, cebinde 20 lirası olup 10 lirasıyla Artvin Hopaspor maskesi satın alan bu kulübün ligde kalması için mücadele eden halkımıza, taraftarımıza çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yönetim olarak Artvin’i temsil eden kulübe hizmet etmekten mutluluğunu ve onurunu yaşadıklarını ifade eden Akkaya; “Yönetimde bulunan 18 arkadaşımızla birlik ve beraberlik içinde büyük bir uyum içerisinde çalışıyoruz. Artvin Hopaspor’umuzun başarılı olması için başta Göksel başkanımız olmak üzere tüm yönetici arkadaşlarımızla olağanüstü gayret sarfediyoruz. Bu sadece yönetimle olacak iş değil. STK’ların, siyasi partilerin, kurumların, iş insanlarının yani herkesin bu değerli kulübe destek olması gerekiyor” dedi.

 

Sariye TOPALOĞLU