YEREL
Giriş Tarihi : 26-03-2021 11:58   Güncelleme : 26-03-2021 11:58

Geceden pist hazırlığı!

Mart ayının son günlerinde etkisini arttıran kar yağışı Atabarı Kayak Merkezini doldurdu.

Geceden pist hazırlığı!

Kayak severlerin tercih ettiği yerlerin başında gelen Atabarı Kayak Merkezinde kar yağışının bölgede etkisini arttırması ile birlikte pistte kar temizleme ve bir sonraki güne pisti hazırlama çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Atabarı Kayak Merkezi kayak severlerin tercih ettiği yerler arasında. Atabarı Kayak Merkezi  hafta içi her gün ve hafta sonu sadece cumartesi günleri misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Kent merkezine 18 kilometre uzaklıkta, 2 bin rakımlı Mersivan Dağı eteklerinde yer alan özellikle kış aylarında tatilcilerin ve kayak tutkunlarının akınına uğrayan Atabarı Kayak Merkezi’nde kayak sezonu açıldı.  Türkiye’nin en önemli kayak merkezileri arasında yer alma yolunda ilerleyen Atabarı Kayak Merkezi’nde kış sezonu için gereken hazırlıklar yapılarak kayak severleri ağırlıyor.

Tercih edilen kayak merkezleri arasında yer alıyor

“Saklı cennet" olarak adlandırılan Artvin, tarihi kilise ve köprüleri, tepeleri, her daim karlı dağları, krater gölleri, zengin fauna ve florası, yemyeşil yaylaları ve ormanların arasında yer alan gölleriyle alternatif turizmde tercih edilen iller arasında yer alıyor.

Yaz ve alternatif turizmin yanı sıra kış turizminde de adından söz ettirebilmek için 2009'da yaptırılan, il merkezine 18 kilometre mesafedeki Atabarı Kayak Merkezi, ladin, köknar ve çam ağaçları arasında kaliteli kar yapısıyla konuklarını ağırlıyor.

Vatandaşlar; “Bu sene sezon geçte açılsa biz kayak tutkunlarının en gözde pistleri arasında yer alan Atabarı kayak merkezinde gönlümüzce kayak yapıyoruz. Pandemi nedeniyle gerekli kurallar çerçevesinde kayak yapıyoruz. Gayet eğlenceli bir spor faaliyeti olduğu için tüm kayak severleri buraya bekliyoruz” şeklinde konuştular.

Zülfiye AKSU