YEREL
Giriş Tarihi : 11-06-2022 12:51   Güncelleme : 11-06-2022 12:51

Gazi Ortaokulu’nun Temeli Atıldı

Gazi Ortaokulu’nun Temeli Atıldı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca Türkiye genelinde depremde zarar görme sebebiyle yıkım kararı verilenve geçtiğimiz aylarda yıkılan Gazi Ortaokulu’nun temel atma töreni gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı, Artvin’de depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle 2020 yılında 2 okulun yıkılmasına karar vermiş, listede Gazi Ortaokulu ve Kemalpaşa Ortaokulu yer almıştı. İhale süreci tamamlanan Gazi Ortaokulu’nun yıkımı birkaç ay önce gerçekleştirilerek dün temel atma töreni yapıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Temel Atma Töreni, okul projesinin tanıtımı ve İl protokolünün konuşmalarıyla devam etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri acar gerçekleştirdiği konuşmada Gazi Ortaokulu’nun bu yapıyı nasıl hak ettiğini, ne kadar hak ettiğini bu seneki sosyal kültürel faaliyetlerde ve özellikle son yapılan LGS sınavında ortaya koyduğu başarıyla ifade ederek “90 sorudan oluşan LGS sınavında öğrencilerin tüm sorulara verdiği cevaplar ve ortalamaları ile okulumuz 60 doğru gibi bir rekora ulaştı. 54 netlik bir rekor var. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza, özellikle öğrencilerimize ve bu başarıda en önemli aktör olarak gördüğümüz kıymetli velilerimize ve Sayın Valimizin liderliğinde bütün kamu çalışanlarınateşekkür ediyorum. Çünkü eğitimi hepimizin işi ve Artvin'in meselesi olarak görüyoruz.Ülkemizin geleceği sevgili yavrularımıza birlikte hizmet ediyoruz. Artvin’i il ortalamasında yaklaşık 4 net yukarı çekerek inşallah yine Türkiye'nin en önlerinde zirvedeki yerimizi korumaya çalışacağız. Okul binamız inşallah önümüzdeki eğitim öğretim yılında şubat ayında hizmete açılacak ve öğrencilerimizi buradaki modern dersliklere kavuşturacağız” dedi.

Temel atma töreninin bir diğer konuşmacısı Vali Yılmaz Doruk oldu. Doruk konuşmasında “Gazi Ortaokulu sosyal alanları ile kültürel alanları ile bir okuldan öteye kongre merkezi gibi, bir kültür merkezi gibi burada yapı inşa edeceğiz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.Gerçekten burada güzel bir eser ortaya çıkıyor, ilimize de nefes aldıracak.Genel yaklaşımımıza uygun olarak nefes aldıracak bir proje alanları itibarıyla ben mimarımızdan, milli eğitim teknik çalışmaları yapan ekibimize, özel idareye, belediye başkanlığımıza, ruhsat aşamalarındaki çalışmalarıyla ve diğer konularda bize destek veren herkese çok teşekkür ediyorum.Çünkü bu komple işbirliği halinde ortaya koyulmuş bir proje.En kısa sürede bitirip, dediğimiz gibi ilk dersi de yapmak nasip olur, hayırlı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

Törene; Vali Yılmaz Doruk, AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta, İl Milli Eğitim Fahri Acar, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, İYİ Parti İl Başkanı Kemalettin Akgök, AK Parti İl Başkanı Fatih Tahtalı, kurum müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.