Yerel
Giriş Tarihi : 27-11-2022 19:03

Gazetecilik Öğrencilerine Desteğimiz Sonsuz

Gazetecilik Öğrencilerine Desteğimiz Sonsuz

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Alihan Yiğit gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Dilan Şahinbaş ile proje ödevi kapsamında röportaj gerçekleştirdi.

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Alihan Yiğit, Yerel Medya dersi kapsamında aldığı röportaj ödevini Gazetemizin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Dilan Şahinbaş ile hazırladı.

Yiğit, Şahinbaş’a kurumumuzun vizyonu ve misyonu, nasıl haber yapıldığı, gazetecilik öğrencilerine tavsiyeler gibi sorular yöneltti.

Aslında hayalindeki mesleğin gazetecilik olmadığını üniversite tercihlerinde yazdığı gazetecilik bölümünün şans eseri geldiğini belirten Yiğit, “Ama memnunum, kendimi geliştirerek gazetecilik alanında ilerleyeceğimi düşünüyorum. Henüz teori dersleri görüyoruz, biraz zorlanıyorum ama bazen zorlanmamız gerekiyor ki bir şeyler öğrenelim” dedi.

Yiğit röportajının sonunda diğer öğrenci arkadaşlarının röportaj yapacakları kişileri bulmakta zorlandığını belirterek, “Ödevime yardımcı olduğunuz için ve direkt olumlu cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Ayşe Özder

Artvin'de HaberArtvin'de Haber