YEREL
Giriş Tarihi : 06-07-2021 11:54   Güncelleme : 06-07-2021 11:54

GAZETECİLER Hatay'da

Artvin Post Gazetesi Yazı İşleri Müdürü ve ÇayTV 25.saat programı sunucusu aynı zamanda Kültür sanat Muhabirleri Derneği Başkan Yardımcısı olan İbrahim Eksilmez ve beraberindeki bir gurup Kültür Sanat Muhabiri Hatay'da bir dizi gezi ve ziyaretlerde bulundular.

GAZETECİLER Hatay'da

Eksilmez gezi hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi. "Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla bu yıl ikincisini düzenlediğimiz "Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları"nın dördüncü durağı Hatay oldu.

Suriye sınırına komşu ve Fırat kalkanı, Zeytin dalı gibi sınır ötesi harekatlarla sık sık gündeme gelen Hatay'ı Tarih, Kültür ve Turizm yönleriyle ele almak üzere 14 ilden 40 gazeteci ile Hatay'da buluştuk.

Haftalar öncesinden Hatay Birlik Vakfı Başkanı İhsan Aydeğer'in titizlikle hazırladığı programın ev sahipliğini Hatay Büyükşehir Belediyesi yaptı.

Aralık ayında Expo'ya ev sahipliği yapacak Hatay'da tatlı bir telaş var. Yerel yöneticiler Expo'nun Hatay'a büyük değer katacağı inancıyla çalışmalarını sürdürüyor.

İki farklı alanda Expo alanı oluşturuluyor. Biri merkezde diğeri İskenderun'da...

Gastronomi evleri, iller bahçesi ve ülkeler bahçesi Expo alanlarının gözdesi şimdiden.

Yayladağı ilçesi çilek üretimiyle, Defne ilçesi ipek böceği yetiştiriciliği ve ipek üretimiyle, Altınözü ilçesi cam seyir terası, ters ev, Zeytin ve zeytinyağ üretimi, Reyhanlı ilçesi göl etrafına yapılacak Millet bahçesi, Arsuz ilçesi şirin mi şirin Bodrum'u aratmayan tatil beldesi tadı ve Türkiye'nin yüzde 50 maydanoz ihtiyacını karşılamasıyla, İskenderun limanlarıyla, Palas ise tarihi Sokullu paşa külliyesiyle bizleri hayran bıraktı" dedi.