YEREL
Giriş Tarihi : 16-03-2021 14:18   Güncelleme : 16-03-2021 14:25

Fiyatlar da artış var talep yok

Halk pazarında meyve ürünleri satan Tuna Atasoy, pandemi sebebiyle fiyatların yüzde yüz arttığını söyledi.

Fiyatlar da artış var talep yok

Ürünleri Rize halden aldığını söyleyen Atasoy, bu ürünlerin Rize hale farklı illerden geldiğini söyledi. Kendi aldığı meyvelerin Mersin ve Antalya’da yetişen ürünler olduğunu söyledi. Bu meyvelerin önce Rize hale sonra da Artvin’deki tezgaha gelmesi fiyatların artışına sebebiyet verdiğini söyleyen Atasoy, üstüne bir de pandemi eklenince fiyatların artmasının kaçınılmaz olduğunu belirtti. Pandemi sebebiyle kalabalık ortama girmeye korkan insanların olması da yoğunluğun azalmasına neden olması sağlık için iyi olsa da pazarcı esnafını olumsuz etkiledi.

Artvin’de Merkez ilçesi dahil olmak üzere Ardanuç ve Borçka’da Pazar kuran Atasoy, talebin en yoğun olduğu ilçenin Ardanuç olduğunu söyledi. Ardanuç’ da manavı da olan Atasoy, Ardanuç Pazar yerleşkesinin müsait olması üstünün kapalı olması insanların Pazar alışverişi yaparken rahat olmasının da bunda etken olduğunu belirtti. Merkez ilçesinin de böyle bir yere ihtiyacı olduğunu söyledi. Bir önceki belediye döneminde yapılan üstü kapalı Pazar yerinin ulaşımının sorun olduğunu yüklü araçlarla çıkmanın zor olduğunu, sadece araçların değil insanların torbalarla inmesinin de sıkıntı olduğunu söyleyen Atasoy bir an önce bu sorunun çözülmesi gerektiğini söyledi.

Tuna Atasoy, Belediye Başkanı Demirhan Elçin’ in pazarcılara belediye binasının önünde tezgah açmalarını sağladığı için teşekkür ettiğini söylerken, her şeyinde Belediye Başkanıyla ilgili olmadığını hangi yeri istese diğer kurumların da pazarcılara yardımcı olması gerektiğini yetkililerden rica etti.

Zülfiye AKSU