YEREL
Giriş Tarihi : 30-07-2021 10:51   Güncelleme : 30-07-2021 10:51

FİKRİ OLARAK BİR BÜTÜNLÜK SAĞLANAMADI

“Hopa’nın halkçı yerel yönetim anlayışına sahip çıkan kesimleri ile beraber yaşanabilir kent mücadelemize hayatın her alanında devam edeceğiz.”

FİKRİ OLARAK BİR BÜTÜNLÜK SAĞLANAMADI

SOL PARTİ Hopa İlçe Örgütü basın duyurusu yayımlayarak Hopa’da ki süreçle ilgili açıklamalarda bulundu. SOL PARTİ Hopa İlçe Örgütü tarafından yapılan açıklama da En başından beri sol ittifak bileşenleri ve Başkan TANER EKMEKÇİ ile fikri olarak bir bütünlük sağlayamadıklarını belirterek “SOL İTTİFAKIN hâkim olmadığı, fiilen ittifaktan söz edemeyeceğimiz bu süreçten çekiliyoruz” ifadesine yer verildi.

SOL PARTİ Hopa İlçe Örgütü tarafından yapılan basın duyurusunda şu ifadelere yer verildi:

“Hopa Halkına Duyurumuzdur.

Bilindiği gibi 2019 Mart yerel seçimlerine sol ittifakla beraber girdik.  Halkçı, demokratik, eşitlikçi bir yerel yönetim anlayışının egemen olacağına inanarak yola çıktık. Hayallerimizin ve umutlarımızın kentini kurmak için gece gündüz çalışan gençlerimizle ve kadınlarımızla beraber bu başarıyı sağladık. Söz verdik halkçı yerel yönetim için biz varız dedik.

İki buçuk yıl sonra gelinen nokta da, daha temiz, yeşiliyle parkıyla yollarıyla modern bir görünüm kazanmış, kent sakinlerinin hayatına katkıda bulunacak hiçbir projeye imza atılmamıştır. Hopa ya dair hayallerimizi gerçekleştirmek bir yana, hiçbir fikrimizin eyleme geçmediği bir yönetim anlayışı ile karşı karşıya kaldık. Belediye meclis üyelerimizin önerileri dinlenmez oldu. Sol ittifakın hiçbir projesi belediye gündemine gelmedi. Aksine sol ittifak seçim sonrası unutuldu.  Başkan TANER EKMEKÇİ’NİN bütün projelerimizin önünü’’ paramız yok’’ diyerek kesmesi, seçim sonrası sol ittifakın hiçbir toplantısına riayet etmemesi aslında sonun başlangıcı oldu. Meselelerin bu noktaya gelmemesi için CHP yönetimini ve TANER EKMEKÇİ’Yİ defalarca uyardık. Gerekli toplantılar yaptık ama her seferinde konuşulanlar masada kaldı.

En başından beri sol ittifak bileşenleri ve Başkan TANER EKMEKÇİ ile fikri olarak bir bütünlük sağlanamadı. Su zammı meselesinden imar projesine kadar hemen hemen bütün konularda başkanla ve CHP yönetimi ile ters düştük. En son sahil dolgu projesi meselesinde bile sol ittifakın hiçbir fikri alınmadan proje belediye gündemine geldi, belediye meclis üyelerimizin karşı çıkmasına rağmen bu proje hayata geçirilmeye çalışılıyor. Gelinen son nokta ise başkan TANER Ekmekçi’nin bireysel tutum ve davranışları ile belediyeyi yönettiği ( yönetemediği) bir belediyecilikle karşı karşıya gelmiş bulunmaktayız.

Halktan ve halkçı belediyecilik anlayışından uzak, programsız ve günü birlik tutumlarla yola devam etmenin bir anlamı olmayacağını düşünüyoruz.  Tüm bu sebeplerden dolayı SOL İTTİFAKIN hâkim olmadığı, fiilen ittifaktan söz edemeyeceğimiz bu süreçten çekiliyoruz. SOL PARTİ belediye meclis üyemiz NEFİSE YENİGÜL ve  Hopa’nın halkçı yerel yönetim anlayışına sahip çıkan kesimleri ile beraber yaşanabilir kent mücadelemize hayatın her alanında devam edeceğiz.”