YEREL
Giriş Tarihi : 21-01-2022 11:55   Güncelleme : 21-01-2022 11:55

Fenomen Aygün Bağ Artvin’de

Fenomen Aygün Bağ Artvin’de

Orman Genel Müdürlüğünün katkılarıyla gerçekleştirilen Kış Ekoturizm tanıtım etkinliği kapsamında Sosyal Meyda fenomenleri ve Türkiye Fotoğrafçılar Vakfı üyeleri Artvin’e geldi.  Kış Ekoturizm tanıtım etkinliğinekatılanların içinde 84 bin takipçisi olan sosyal medya fenomeni Aygün Bağ da bulunuyordu.

Sosyal Meyda fenomenleri ve Türkiye Fotoğrafçılar Dernek Üyeleri, Artvin Çoruh Ekoturizm güzergahı, Kafkasör Yaylası ve Hatila Vadisi Cam Terasında foto safari yaparak, Kış Ekoturizm tanıtım etkinliğine katıldı. Fotoğraf ve video çekimi yapan fenomenler, doğal güzelliğe hayran kaldı.

Aygün Bağ gerçekleştirdiği açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Muğla'nın Datça ilçesinden geliyorum. Ülkemizin en güneybatısındaki Muğla’dan Artvin'e yani en kuzeydoğusuna geldim.Harita 2'ye katlarsak çaprazlamasına en uçtan en uca oluyor. Artvin'e daha önceki zamanlarda da gelmiştim, Artvin'i çok seviyorum, gerçekten Artvin'de olmaktan çok mutluyum, son baharını görmüştüm, Artvin'in o büyüleyici manzarasını, ama kışın karlar altında Artvin'i görmek, bu muhteşem manzaraya tanık olmak gerçekten büyük bir ayrıcalık. Umarım bu güzelliği herkes görür, kıymetini bilir ve sahip çıkar. Gerçekten herkesin buraya gelip Artvin'i görmesini, Artvin insanını tanımasını, Artvin'in doğal güzelliklerini görmesini istiyorum bir Muğlalı olarak.

Türkiye'nin farklı yerlerinde de cam terasına çıktım; Karabük'te, Uşak'ta ama en yükseğinde olmak gerçekten biraz ürkütücü ve insanaözel hissettiriyor. Vadi manzarası muhteşem, insana burada kendini uçacakmış gibi hissettiriyor.Gerçekten güzel bir cam teras, burayı yapan herkesin eline ve emeğine sağlık.

Buraya herkesin gelmesi gerekiyor.Genellikle fotoğrafçılar Doğu Karadeniz'i sonbahar veilkbaharda biliyorlar ama kışın mutlaka gelip görmeleri gerekiyor. Mutlaka fotoğraf çekmeleri gerekiyor. Artvin'e özgü karakteristik çok fazla kareler, bakış açıları ve manzaralar var. Türkiye'nin hatta dünyanın dört bir yanından fotoğrafçılar gelip buraları görmeli ve insanlarını tanıtmalılar diye düşünüyorum.”

 

Dilan Şahinbaş