YEREL
Giriş Tarihi : 22-01-2022 11:38   Güncelleme : 22-01-2022 11:38

Fenomen Abdi Baktur Artvin’de

Fenomen Abdi Baktur Artvin’de

Fenomen Abdi Baktur: Artvin’e ne zaman gelsem etkileniyorum.

Orman Genel Müdürlüğünün katkılarıyla gerçekleştirilen Kış Ekoturizm tanıtım etkinliği kapsamında Sosyal Meyda fenomenleri ve Türkiye Fotoğrafçılar Vakfı üyeleri Artvin’e geldi.  Kış Ekoturizm tanıtım etkinliğine katılanların içinde 316 bin takipçisi olan sosyal medya fenomeni Abdi Baktur da bulunuyordu.

Sosyal Meyda fenomenleri ve Türkiye Fotoğrafçılar Dernek Üyeleri, Artvin Çoruh Ekoturizm güzergahı, Kafkasör Yaylası ve Hatila Vadisi Cam Terasında foto safari yaparak, Kış Ekoturizm tanıtım etkinliğine katıldı. Fotoğraf ve video çekimi yapan fenomenler, doğal güzelliğe hayran kaldı.

Abdi Baktur gerçekleştirdiği açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Sosyal medya fenomeniyim aynı zamanda doğa tutkunuyum, sürekli doğayı geziyorum paylaşımlar yapıyorum. Artvin'e ben daha önce gelmiştim.Gerçekten çok etkilendiğim şehirlerden birisi oldu.Özellikle doğal güzellikleri ile çok da yakından tanıma fırsatı buldum.Bunun en önemli nedeni özellikle Orman Genel Müdürlüğünün ekoturizm rotaları ile birlikte oldu.

Orman Genel Müdürlüğü bizleri sürekli ekoturizm rotalarına davet ediyor,bugün de Artvin'e gelme fırsatı bulduk. Türkiye genelinde 50'den fazla rota var bunların yaklaşık 7’sini gezme fırsatı buldum.Özellikle kış turizmi noktasında en etkilendiğim yer Artvin oldu diyebilirim.Gerçekten heyecan verici doğal bir güzelliği var. Bu yüzden bence Türkiye'deki herkesin buraya mutlaka gelip görmesi gerekiyor diye düşünüyorum.

Özellikle Artvin'den etkilenmemin sebebi; şehir merkezinin bir dağ üzerine kurulu olması.Gerçekten çok çetin bir yer.Burada insanların yaşamak için büyük bir mücadele vermesi gerekiyor. Üniversiteden hastaneye çıkana kadar büyük bir mücadele gerekiyor.İnsanlar buranın doğasını korumak, buranın doğasına sahip çıkmak için burada gerçekten büyük bir mücadele veriyorlar. Burası ülkemizin sınır noktalarında olan bir yer, o yüzden Artvin halkına bu noktada çok saygı duyuyorum. Borçka olsun, yaylaları olsun, bütünüyle gerçekten doğal güzellikleri tamamı ile hissedebileceğiniz bir nokta. O yüzden Artvin'e ne zaman gelsem etkileniyorum.

Kış turizmi yapacak kişilerin tercih ettiği en önemli noktalardan biri Karadeniz oluyor. Yazın Akdeniz'e gidiyorlar, kış turizm noktasında burası beni daha çok etkiliyor.Yazın de elbette çok güzel ama doğanın üzerindeki kar örtüsünü gördüğünüz zaman büyüleniyorsunuz diyebilirim. Ben yaz aylarında geldiğimde yine güzeldi ama şu an karla birlikte görünce sanki dünyada değilmişim gibi hissediyorum.

Sosyal medya içeriklerim genelde doğa ile ilgili oluyor, insanlara fayda verecek bütün içerikleri paylaşıyorum. Takipçilerimiz de bu tarz içerikleri çok beğeniyor.Hem yurtiçi olsun hem yurtdışı olsun sürekli bu tarz paylaşımlarda bulunuyoruz.”

Dilan Şahinbaş