YEREL
Giriş Tarihi : 21-12-2021 19:24   Güncelleme : 21-12-2021 19:24

Felçli Kadının Yüzü Tavukları Sayesinde Gülüyor

Felçli Kadının Yüzü Tavukları Sayesinde Gülüyor

Arhavi’de yaşayan ve 2 yıl önce felç geçiren Hatice Toraman (96), küçük yaştan beri tavuk beslediği için çocukları moralini yüksek tutması için her gün eve tavuk getiriyor.

Arhavi’de yaşayan 96 yaşındaki Hatice Toraman, 2 yıl önce hastalanarak kısmı felç geçirdi. Hastalığı nedeniyle konuşamayan ve yürüyemeyen Toroman’ın çocukları yaşlı kadının moralini düzeltmek için her gün eve tavuklarını getiriyor.

Tavuklarıyla bir araya geldiği gün mutlu oluyor

Hatice Toroman’ın gelini Reyhan Toraman, kayınvalidesi Hatice Toraman'ın hayvanları çok sevdiğini ifade ederek "Bildiğiniz köy hayatı inekleri vardı, tavukları fakat kayınvalidem hayvanlara farklı düşkündü. Evde kedi vardı, yavruları vardı çok sevdi. Bizde bir gün yıllarca baktığı tavuklarını getirdik çok hoşuna gitti, sevmeye başladı. Ara ara yanına getiriyoruz moral, motive oluyor. O gün çok mutlu oluyor” dedi.

Kızı Reyhan Aslı İskender ise, “Annem küçük yaştan itibaren tavuk beslermiş. Onlarla oldukça sık zaman geçirmiş. Fakat hastalanıp yürüyemediği için uzun süre onlardan uzak kaldı. İlk başlarda fark etmedik ama zamanla tavuklarının özlediğini anladık. Yanına getirdiğimizde ise çok mutlu oldu. Bizde her gün tavuklarını yanına getirip moral vermeye çalışıyoruz. Onlarla oldukça mutlu, annemizi böyle mutlu görmek bizi sevindiriyor” ifadelerini kullandı.

Zülfiye AKSU