SİYASET
Giriş Tarihi : 24-01-2023 15:42

“Faşist tek adam rejimini sonlandıracağız”

“Faşist tek adam rejimini sonlandıracağız”

SOL Parti Artvin İl Yönetimi yıllık değerlendirme ve planlama toplantısı gerçekleştirildi.

Borçka’da düzenlenen SOL Parti Artvin İl Yönetimi yıllık değerlendirme ve planlama toplantısına SOL Parti il-ilçe yöneticileri, Parti Meclis üyesi Alper Taş ve Sercan Dede katıldı.

SOL Parti Artvin İl Yönetimi yıllık değerlendirme ve planlama toplantısında geçmiş siyasal süreç değerlendirilerek, önümüzdeki dönemin çalışmaları planlandı.

Toplantıya dair açıklamalarda bulunan eski SOL Parti Artvin İl Başkanı ve il yöneticisi Mehmet Fatih Keskin, “Sol parti artvin il örgütü yıllık değerlendirme toplantısını Borçka'da yaptı. Toplantıya PM üyeleri Alper Taş ve Sercan Dede katıldı. Geçmiş yılın çalışmalarının değerlendirmesinin yapıldığı etkinlikte bir diğer gündem de 14 mayısta yapılacak olan seçimler oldu. Ülkemizi akp karanlığından kurtarmak ve yeni bir çıkış yolu yaratmak üzerine değerlendirmeler yapıldı. Toplantının ardından 1980 de kaybettiğimiz Erkan Uzuneminağaoğlu mezarı başında anıldı ve program sona erdi” ifadelerini kullandı. Toplantının ardından Artvin ve Borçka’nın devrimci mücadele tarihinin unutulmaz neferi Erkan Uzuneminağaoğlu’nun mezarı ziyaret edildi.

Önemli bir seçim sürecine hazırlandıklarını ve SOL Parti’nin faşist tek adam rejimini sonlandırmayı görev bildiklerini belirten Keskin “Yaklaşık 20 yıldır iktidarda olan siyasal islamcı bir rejimin baskısı altında, adeta referandum niteliği kazanan bir seçim sürecine hazırlanıyoruz.  Sosyalizm yolunda sınıfsız ve sömürüsüz bir düzen kurmayı temel mücadele hedefi olarak kabul eden SOL Parti, bu koşullar altında yapılacak seçimlerde bu faşist tek adam rejimini sonlandırmayı acil bir görev olarak görmektedir. Çünkü barışın, özgürlüklerin, insanca yaşamanın, ezilen bütün kesimlerin kardeşçe haklarını almalarının kapısının aralanması her şeyden önce böyle faşist bir rejime son vermekten geçecektir” dedi.

Demokrasi ve özgürlükleri ortadan kaldıran iktidara son vermek gerektiğini belirten Keskin, “Cumhuriyetin bütün kazanımlarını parça parça ortadan kaldıran, izlediği halk karşıtı neo-liberal politikalarla sermayeyi destekleyen; uluslararası emperyalizmin dayattığı politikalarla sürekli yalpalayan, demokrasi ve özgürlükleri ortadan kaldıran bu iktidara son vermek bugünün en acil görevidir” ifadelerini kullandı.

SOL Parti’nin tek adam rejimine son vermek için özgürlükçü eşitlikçi, barışçı, devrimci bir anlayış temelinde sorumlu ve aktif bir tutum alacağını belirten Keskin “Yirmi yıldır adım adım kurulan bu inkârcı, ayrımcı, baskıcı, dinci, soyguncu faşist rejime karşı her aşamada başta kadınlar, gençler ve emekçiler olmak üzere geniş toplum kesimleriyle birlikte mücadele ettik. Şimdi bu mücadelenin bir kere daha geldiği önemli dönüm noktasında SOL Parti tek adam rejimine son vermek için özgürlükçü eşitlikçi, barışçı, devrimci bir anlayış temelinde sorumlu ve aktif bir tutum alacaktır” dedi.

Keskin, ülkenin tüm yurtsever aydınlarını, ilerici güçlerini, demokratlarını ve tüm toplumsal muhalefet güçlerini aynı devrimci sorumluluk anlayışıyla birlikte mücadeleye çağırarak “SOL Parti, AKP’ye karşı 20 yıllık mücadelenin onuruyla siyasal İslamcı rejimi yenilgiye uğratmak ve iktidarın her türlü baskı ve hile girişimi karşısında birleşik bir toplumsal mücadelenin örgütlenmesi için var gücüyle inisiyatif alacaktır. Ülkemizin tüm yurtsever aydınlarını, ilerici güçlerini, demokratlarını ve tüm toplumsal muhalefet güçlerini aynı devrimci sorumluluk anlayışıyla birlikte mücadeleye çağırıyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

Artvin'de HaberArtvin'de Haber