YEREL
Giriş Tarihi : 17-06-2021 11:17   Güncelleme : 17-06-2021 11:17

“Etkileyici Bir Doğası Var“

Görev yeri olarak geldi. Arhavi’nin doğasına âşık oldu.

“Etkileyici Bir Doğası Var“

Hopa’da sosyal bilimler öğretmeni olan Meryem Turan, arkadaşı ile birlikte Arhavi’nin doğasını kendi aralarında düzenledikleri gezi sayesinde ziyaret etti. Turan, Artvin’in çoğu yerinin doğal olarak etkileyici özelliğini dile getirdi.

Pandemi

Turan, pandemide Karadeniz doğasına yönelik açıklamalarda bulundu “ Karadeniz’in doğasında geçerli olan bir pandemi yok çünkü her yer yayla, dağ, tepe olduğu için çok sıkıntılı geçmiyor. Biz yasaklarda yürüyüşlere çıkıp orman yollarında temiz havayı hissettik. Tabii ki bunun dışında pandemi insanları etkiledi şu anda pandemide böyle kısa gezilere çıktık arkadaşlarımızla ama pandemi öncesinde daha sık geziler olurdu. Arhavi’de çifte köprülerdeyiz burası çok güzel ve harika görüntüsü var etkileyici bir doğaya sahip Artvin’de bulunan çoğu yer insanı kendisine çekiyor “ dedi.

Beklediğimiz gibi

Turan, Artvin’in bekledikleri gibi bir güzelliğinin olduğuna dair şu açıklamalarda bulundu “ tarihi hakkında daha bilgi almadık ama beklediğim gibi güzel bir doğası ve gezilecek alanları var. Aslında bakarsak beklentimizin üstünde de olduğunu söyleyebilirim doğası ve yeşilliğine dair insanın içini rahatlatan bir havası var. Buraya gelmek isteyen olursa eğer kesinlikle tavsiye ediyorum, buraya kadar gelip görmeden olmazdı “ dedi.

Turan, yaptığı açıklamaları sonlandırdıktan sonra Burçin Açıkgöz, Artvin’in doğası ile ilgili düşüncelerini aktardı.

Açıkgöz, “ malum pandemiden dolayı gezmek artık fazla olmuyor. Bu ilk gelişimiz burayı mutlu olarak gezdiğimi söyleyebilirim. Şöyle baktığım zaman yeşillik beni içine çekiyor yani âşık oldum. Ben kesinlikle gelecek olanlara şunu tavsiye ederim, doğamızı koruyalım çünkü çoğu yerde gördüğüm şey çöpler ya da doğaya bırakılan zararlı atıklar oluyor bu konuda kesinlikle insanlarımızı uyarmak istiyorum. Doğamızı biz güzelleştiriyoruz, biz koruyoruz ve aynı şekilde sadece canlı olarak yaşayan bizler değiliz doğada hayvanlarda var kısacası doğamıza sahip çıkalım madem yeşillik ve insanlar iç içe bunu koruyalım “ diye konuştu.