YEREL
Giriş Tarihi : 27-09-2022 18:30

Et Dönerin Fiyatı 25 Liraya İndi

Et Dönerin Fiyatı 25 Liraya İndi

Kentte bazı restoranlar et dönerin fiyatını 25 liraya indirdi. Et dönerin fiyatının 40 liradan 25 liraya indiğini gören Artvin halkı lokantalara akın etti.

Kırmızı etin etiket fiyatlarında yaşanan düşüşün ardından bazı restoranlar kendi arasında fiyat rekabetine girdi. Şehirdeki birkaç restoran et döner fiyatı 25 liraya düşerek ortalama yüzde 60 indirim gerçekleştirdi. Büyük indirimi fırsat bilen Artvin halkı restoranları doldurdu. Livane Döner işletme sahibi Engin Usta Artvin’de esnaflık yapmasaydım, et dönerin fiyatı 60 lira olurdu diye iddiada bulundu. Öztürkler lokantası işletme sahibi Enver Öztürk ise et döner fiyatının 25 lira ile devam etmesini umarak her şeyi Artvin halkı için yaptıklarını belirtti. Yakın zamanda açılışı gerçekleşen Arzum Döner işletme sahibi Semih Yalçın ise Et döenerin fiyatının 25 liraya satılmasını yanlış bulduğunu belirtti.

Kendisini bitirmek için et dönerin fiyatını 25 liraya düşürdüklerini belirten Engin Usta “Dönerin fiyatını benim için düşürdüler yani onu bitireceğiz. O bitince dönerin fiyatını 50-60 lira yapacağız diye dönerin fiyatını düşürdüler. Artvin vatandaşının bunlara ders vermesi gerekiyor. Onları tutmaması lazım vatandaşın. Ben Artvin’de dönercilik yapmasaydım şu anda dönerin fiyatı 60 liraydı. Düşünün asgari ücretle çalışan bir insanın 60 liraya döner yiyebilir mi? Ben 30 liraya döner veriyordum. Beni bitirmek için uğraştılar. Dönerin fiyatını 25 liraya düşürünce beni bitireceklerini düşündüler. Bunlar Dönerin fiyatını 25 liraya indirince ben de maden öyle döner artı pilavın fiyatını 25 lira yaptım yani Artvin vatandaşının karnı doysun. Öğrencisi var asgari ücretle çalışan var. Biz evimize ekmek götürdüğümüz zaman yarabbi şükür diyoruz fazlasında gözümüz yok. Buranın ustalığını kendim yapıyorum. Bu fiyat 3 ayda sürer 5 ayda sürer devam edecek yani. Ayrıca ben dönerin ikincisini vurmuyorum. Niye? Diğer arkadaşlarda döner satsın diye” ifadelerini kullandı.

Et dönerdeki büyük indirim sonrası insanların yarım kilo bir kilo et aldıklarını belirten Öztürkler Lokantası İşletme sahibi Enver Öztürk “Öztürkler Lokantası olarak Artvin’de 2 şubemiz var birisi çarşı diğeri Korzul da olmak üzere. Artvin için güzel yatırımlar yapmaya devam ediyoruz ve Artvin sevdalısıyız. Kültürel yemek, Cağ Kebap, ızgara, adana ve tüm pide çeşitleri mevcuttur. Lokantaya geldiğiniz zaman aklınıza ne geliyorsa sıcak, soğuk, çorba, sulu yemek, döner ve lahmacun ne arıyorsanız mevcuttur. Et dönerde etiketlerin fiyatı düşmeye başlayınca bizde halka yansıtmak istedik. Ne kadar sürecek bilmiyoruz. İnşallah bu fiyatlarda kalır dönerin. Şu anda dönerin fiyatı 25 lira sudan ucuz. Biz yılbaşından sonra zam yapmamıştık 40 liraya satıyorduk. İnsanların bütçesine ağır gelmesin diye zaten indirimli fiyat uyguluyorduk. Şimdiki indirimi döner esnafı olarak bir rekabet başladı aramızda ve fiyatlar düşünce dönerin fiyatını 25 liraya indirdik. İnşallah tüm arkadaşlarımız da fiyatı indirir. Etin maliyeti düşük ama kiramız, doğalgaz, elektrik ve günlük giderimiz yüksek. Keşke onlarda düşse ve her zaman böyle devam etsek. Gördüğünüz gibi millet dönerini yiyor, ikinciyi vurduk. Hiç gelmeyen insanlar artık yarım kilo bir kilo almaya başladı. Gerçekten millet ete susamış, özlemiş. İnşallah bu fiyat sürer gider ve insanlar doya doya et yemeye devam eder. Biz halimizden memnunuz” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleşen Arzum Döner işletme sahibi Semih Yalçın, et dönerdeki büyük indirimi yanlış olduğunu belirterek “Bu işletmeyi yeni açtık. Halkımıza lezzet vermek için her türlü mücadeleyi veriyoruz ve işletmemize herkesi bekleriz. Tavuk Döner satıyoruz. Normal piyasanın fiyatına göre daha azdan satıyoruz. 25 liradan veriyoruz. Öğrenci kardeşlerimiz yeni geldiği için alışma süreci ve herkes biliyor piyasanın durumunu bizde buna göre uygun tutmaya çalışıyoruz. Tabağımız bol bir şekilde devam ediyoruz. Maliyetler bizi çok zorluyor ama yeterki halkımız doysun. Et dönerle tavuk dönerin fiyatının aynı olması imkansız bir şey. Et döneri 25 liraya vermeleri ne bileyim kendileri bilir. Yanlış bir şey aslında. Halk için iyi bir şey ama ama etin alış fiyatıyla bu fiyata indirmeleri kendi bilecekleri iş. Tavuk dönerin yanında domates veriyoruz kızartma veriyorum makarna veriyorum fiyatları ise başa başa kurtarıyor bize kalana da Allaha şükür diyoruz. Ben Her gün 7-8 tane patates, 6-7 tane makarna, 10 kiloya yakın domates ve soğan bunların fiyatlarını herkes biliyor. Bu bizi çok zorluyor en kısa sürede bir çözüm bulmaları lazım. alım gücü çok zayıf” ifadelerin kullandı.

Artvin'de HaberArtvin'de Haber