YEREL
Giriş Tarihi : 20-12-2021 18:05   Güncelleme : 20-12-2021 18:05

Esen Yağcı Güven Tazeledi

Esen Yağcı Güven Tazeledi

İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı 13. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.

İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı’nın 19 Aralık Pazar günü Kuruçeşme Turnatur gemisinde gerçekleşen 13’üncü Olağan Kongresinde Mevcut Başkan Esen Yağcı ve yönetim kurulu güven tazeledi.

Esen Yağcı ve Yönetim Kurulundan oluşan Tek liste ile gidilen olağan kurulda İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfından burs alarak üniversite okuyan ve İstanbul’da iş hayatına atılan Fatih Ülker de yeni yönetimde yer aldı.

Olağan genel kurul, divan kurulunun oluşturulmasıyla başladı. İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı 13. Olağan Genel Kurulu’nun divan başkanlığına Turan Şalikoğlu,divan üyeliklerine Nil Çağal, Mustafa Faruk Altun önerildi. Önerge oy birliği ile kabul edildi.

Açılış ve saygı duruşunun yapılmasının ardından İstiklal Marşının okunmasıyla Genel Kurul başladı. Faaliyet ve gelir gider raporunun okunmasının ardından oy birliği ile ibrası gerçekleşti.Gündem gereği yönetim kurulunun ibrazı, denetim Kurulunun ibrazı, vakıf resmi senedinin değişikliği önergesinin görüşülmesi ve oylanması, tahmini bütçenin görüşülmesi,Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu Asil ve yedek üyelerinin, Danışma Kurulu Üyelerinin seçimi ve onursal üyelerin teşkili ve seçimi, üyelerden vakıf giderleri için katkı payının belirlenmesi,Vakıf merkezinin Kavacık’ta bulunan yeni binaya taşınması ve bu binada Artvin kültür sanat merkezinin açılması konuları konuşuldu.

Olağan Genel Kurulda dilek ve temenniler bölümünde konuşmalar gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Esen Yağcı’nın yanısıra Kurucu Başkan Atilla Öztürk, önceki dönem vakıf başkanlarından Dr. Mikail Kaya, Mustafa Melek, Hakan Bekar, Hızır Güneş, Recai Delibaşioğlu, Başkan Yardımcısı Muhterem Yılmaz, Mütevelli heyeti üyelerinden Nadir Ataman, İlter Turan, Emine Zoraloğlu, Fatih Ülker, Resul Can, Hâkim Haydar Aydın, konuşma yaparak, önerilerini,duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı 13. Olağan Kongresinin ardından oluşan yönetim kurulu listesi şöyle;

Yönetim Kurulu Asıl Üyeler:M. Esen Yağcı, Erol Şalikoğlu, Muhterem Yılmaz, E. Mine EmirzadeArtar,  Ümit Orman, Pınar Ersoy, Hasibe Özkan, Mutahsin Yıldırım, Mustafa Akbıyık, Yaşar Gümüşel, Fatih Ülker, Abdullah Özyurt, Fuat Ekin.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler:Ümit Evbaşı, K. Osman Biber, Tuncay Akın Orhan, Melik Şereflişan, Ramazan Balcıoğlu, Ahmet Atalay, Atakan Anıl Düzdar, Yavuz Karahan, Mehmet Altunkaya, Hüseyin Erdoğan, Süleyman Özgür Öztürk, Yasin Dönmez, Mustafa Faruk Altun

Denetleme Kurulu Asıl Üyeler: Türkşen Uygun, Kamil Yavuz, Erdinç Aslan

Denetleme Kurulu Yedek Üyeler: Emin Sevim, Muzaffer Sert, Mustafa Yelkenci

Danışma Kurulu Üyeleri:Prof. Dr. İlhan Avcı, Prof. Dr. Fahameddin Başar, Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, Prof. Dr. Özay Oral, Prof. Dr. Mehmet Köksal, Prof. Dr. Ö. Kamil Doğan, Prof. Dr. Bülent Yılmaz, Doç. Dr. Yunus Emre, Dr. İsrafil Kışla, Adem Avcı, Turan Şalikoğlu, Kısmet Orman, Hasan Fehmi Demir, Nadir Ataman, Cumhur Süer Melek, Haydar Menteş, Necmettin Orman, Adem Temiz, Metin Turan, İlter Turan,  Mehmet Esen Uygur, Engin Kaya, Erdal Çalıkığlu, Tevabil Üstündağ, Kenan Güven, Hakan Orman, Sedat Demir, Yalçın Aydın, Ertunç Işık, Necmettin Aydın, Osman Bozkurt, Mubin Çakmak, Nil Çağal, Hazım Kurdoğlu, Levent Mehmet Bilgin

Doğal Üyeler: Atilla Öztürk, İlker Kaya, Hızır Güneş, Dr. Mikail Kaya, Nevzat Bekaroğlu, Recai Delibaşıoğlu, Hakan Bekar, Mustafa Melek

Onursal Üyeler:Nihat Gökyiğit, İsmet Acar, Hasan Ekinci, Atilla Öztürk, Sıtkı Kahvecioğlu, Nuri Vatan

Etik Kurulu Üyeleri:Haydar Aydın, Kemal Makaroğlu, Vecdet Yalçın, Tolga Özçakmak, Nuran Dursunoğlu

İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı 13. Olağan Genel Kurulun sona ermesinin ardından basına kısa bir teşekkür konuşması yapan Yönetim Kurulu Başkanı Esen Yağcı,“Artvinliler hizmet vakfı 13. olağan genel kurulunu yapmış olduk. Bana yeniden bu onurlu görevi veren çok değerli üyelerimize gönülden teşekkür ederim.  Bugüne kadar görev yapmış tüm başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, vakfımızın bugünlere gelmesinde emeği ve desteği bulunan çok kıymetli Artvin yürekli iş insanlarımıza gönülden teşekkür ederim. Bundan sonra da aynı şekilde çalışmalarımız devam edecektir. Yönetim Kurulunu oluştururken Artvin’in tüm ilçelerimizi temsil edecek arkadaşlardan oluşturduk” dedi.

İstanbul Artvinliler hizmet vakfı 13. olağan genel kurulu sona erdikten sonra Yazar Ümit Orman yazdığı roman “İNSAN’ı imzaladı.

Dilan Şahinbaş