SPOR
Giriş Tarihi : 05-03-2023 17:12

Esefle Kınıyoruz

Esefle Kınıyoruz

Borçkaspor Kulübü dün oynanan Kemalpaşaspor müsabakasından önce çıkan olaylar sonrası açıklama yayınladı.

Dün Borçka İlçe Stadında oynanan Borçkaspor Kemalpaşaspor karşılamasından önce bir grup Borçkaspor taraftarının Kemalpaşa spor yönetici ve sporcularını taşıyan aracı taşlayarak aracın ve sporcuların yaralanmalarına sebebiyet verdi. Borçkaspor Kulübü olaydan sonra açıklama yayınlayarak "Borçka ve Borçkasporla alâkası olmayan ve zihinleri sadece zarar verme odaklı çalışan bir gurup zibidinin Kemalpaşa spor yönetici ve sporcularını taşıyan aracı taşlayarak aracın ve sporcuların yaralanmalarına sebebiyet vermiş olmalarını, Borça halkı ve Borçka spor yönetim kurulu olarak esefle kınadığımızı belirtmek isteriz. Borça halkı ve Borçka spor yönetim kurulu olarak esefle kınadığımızı belirtmek isteriz. Kemalpaşa halkından özür dileriz" ifadelerine yer verdi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;
"Kuruluşundan bu yana İlçemizde spor adına bütün güzellikleri ve etik değerleri barındıran, çocuklarımızı sokaktan, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, kaliteli ve ahlâklı birey olmalarına, bunun yanısıra eğitimlerine katkı sunmak vs. amacı ile hareket eden, bütün imkânsızlıklara rağmen yoktan varetme mücadelesi veren Borçkaspor külübü olarak:
05.03.2023 tarihinde Borçka ilçe standında oynanan müsabaka sonrasında Borçka ve Borçkasporla alâkası olmayan ve zihinleri sadece zarar verme odaklı çalışan bir gurup zibidinin Kemalpaşa spor yönetici ve sporcularını taşıyan aracı taşlayarak aracın ve sporcuların yaralanmalarına sebebiyet vermiş olmalarını, Borça halkı ve Borçka spor yönetim kurulu olarak esefle kınadığımızı belirtmek isteriz.. Her zaman sporun önceliklerini ortaklaşa ifade ettiğimiz ve paylaştığımız Kemalpaşa spor kulübü yönetici ve sporcularından ve ayrıca  Kemalpaşa halkından özür dileriz.. Mobese kayıtlarından takibe alınan bu azınlığın emniyet güçlerince ve adli mercilerce gerekli işlemlerin başlatılması için şikâyette bulunduğumuzu, takibatın devam ettiğini bilinmesini istiyoruz..
Ülkece yaşadığımız ve onbinlerce insanın hayatını kaybetmesine ve yüzbinlerce insanın yaralanmasına, maddi ve manevi kayıplar yaşamasına neden olan asrın felaketinin ardından memleketimizin ne denli önemli bir coğrafyaya sahip olduğu, insanların yardım etmek için tüm varını yoğunu ortaya koyarak birbirleriyle yarıştığı son günlerde halen bu ve benzer olayların yaşanmasına anlam vermek mümkün değildir..Birkaç kendini bilmez densizin ne Borçka'ya nede Borçkaspor kulübüne zarar vermelerini izin vermeyeceğiz."

Artvin'de HaberArtvin'de Haber