KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 16-11-2022 15:15

Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu Bugün Artvin'de

Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu Bugün Artvin'de

Müzisyenler Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, 12 ili kapsayan Türkiye turnesine çıkıyor. Turnenin ilk konseri bu akşam Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

Sanatçıların geçen ay Şırnak'ta yapmayı planladığı konser ise Şırnak Üniversitesi Rektörlüğü'nün salon tahsis etmeyi reddetmesi nedeniyle iptal edilmişti.Müzisyenler Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, 12 ili kapsayan Türkiye turnesine çıkıyor. Turnenin ilk konseri bu akşam Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenecek. Sanatçıların geçen ay Şırnak'ta yapmayı planladığı konser ise Şırnak Üniversitesi Rektörlüğü'nün salon tahsis etmeyi reddetmesi nedeniyle iptal edilmişti.

Müzisyenler Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu'nun İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde toplam 12 şehri kapsayan Türkiye turnesi bugün başlıyor. Sanatçılar, konserlerde çoğu eski, bazıları ise çok eski Anadolu türkülerinden oluşan bir repertuvarı seslendirecek. Oğur ve Demircioğlu, performanslarını bu nedenle "Bir birlikte hatırlama çabası" olarak ifade ediyor. Duo formatında ortaya koydukları performans, Türk halk müziğinde yeni bir tarz oluşturuyor. İlki bu akşam Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılacak konserlerin biletleri Biletix, Passo ve Bubilet üzerinden satışa sunuldu.

Dilan Şahinbaş

Artvin'de HaberArtvin'de Haber