KÖŞE YAZARLARI
Giriş Tarihi : 25-05-2021 11:29   Güncelleme : 25-05-2021 11:29

ERKAN DEDE - SİYASAL VE EKONOMİK RANTA , HUKUKSUZLUK ve YOLSUZLUKLARA HAYIR

Günlerdir Israil 'in Filistin üzerindeki baskı zulüm ve katliyamlarının üzerinde ve sosyal tepkisinde bulunuluyor ve duruluyor.

ERKAN DEDE - SİYASAL VE EKONOMİK RANTA , HUKUKSUZLUK ve YOLSUZLUKLARA HAYIR

ZÜLME karşı herkes gücünün yettiğince nerenden gelirse gelsin, kime yapılırsa yapılasın karşı olmalı. AMA BU BASIN VE MEDYA reklamı ile değil. Uygulama ile olur.

Dünyada 1.6 milyar müslüman var. İsrail 'in nüfusu 9 milyon. Bu ne demektir. İstese müslüman ülkeler İsraili tükrüğünde boğar.

AMA yapmazlar, yöneten kaynakları ne ezilen halkları ne zulmü ne de yavaş yavaş yok olan Filistini. DÜŞÜNMEZ. Çünkü onlar emperyalizmin siyasal ve ekonomik yönetim yerleşkeleridir.ONLARIN Koltukları ve sıcaklığı her şeyin üzerindedir.

Bunun başlangıcı bütün müslüman ülkelerce BOP projesinin uygulama seslerinin geldiği ve 1990 yıllarından sonra uygulamaya konulduğu zamandan beri karşı durmaktan geçerdi.

BUNLAR GÖRÜLMEDİ. AMA ZAMAN GEÇMİŞ DEĞİL, GERİYE DÖNÜP yetkililerce. yeniden (SİYASAL PARTİ FARKI GÖZETMEKSİZİN ) inceleme alanına alınıp ileri zamanlarda başımıza gelecek durumlara karşı çözüm üretmek mutlak gerekli.

Hükümet hiç zaman kayıp etmeden Suriye, Lübnan, Irak, İran, ve Mısırla bu duruma ve gelecekteki BOP projesi devamına dur demenin yolunu dış alanda bu ülkelerle ve buna karşı ülkelerle birleştirmeli.. VE DURDURMALIDIR. .

İçeride ise iktidarda olma yolu ve devamlılığı kapris karar davranışlardan ÖNEMLE ve ÖZENLE kurtulup ,demokratik olarak BÜTÜN PARTİLERİ ortak kümede toplayan bir siyasal anlayış, stratejik bütünlük içinde ülkeyi geniş baskı ve kıskançlardan kurtarmanın yolunu açmalı.

ÖZELLİKLE BU DURUM SADECE İKTİDARIN ÇÖZÜM ÜRETEBİLECEĞİ DURUM DEĞİL ,ortak devlet aklı ve uygulaması ,hem ORTADOĞUDA BARIŞI SAĞLAR hemde

bu günkü durumun kurtuluş yolunu açar.

Yoksa yolsuzlukları üzerinde taşıyan, siyasal ve ekonomik rant, mafya,siyaset ilişkileri, iktidar hevesi, baskı ,zulüm ,HUKUKSUZLUK ve diyer entegre açık ve kapalı yol haritası , ile ,

ÜLKEMİZİN geleceği demokratik olarak aydınlığa çıkmaz. .

Burda doğanın ve hayatın iyi niyeti, insanın güzel ruhunun çözüm sofrasında yer alması ,İKTİDARIN ve MUHALEFET kaynaklarının ortak çalışması zariridir, ülkemiz hem insanlık adına önemlidir. .

Buyurun Halil Ibrahim sofrasına, temiz helal. ve açık sofrada birleşimi sağlayınız.

Kalın sağlıcakla.

Saygılarımla.

Erkan DEDE.