KÖŞE YAZARLARI
Giriş Tarihi : 16-03-2021 12:53   Güncelleme : 16-03-2021 12:56

ERKAN DEDE - GÜNAYDIN TÜRKİYEM

Günaydın mavi gözlü, sarı saçlı kahraman .Günaydın yıkılmış, işgal edilmiş, Osmanlı Devletinden, GENÇ TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ YARATAN KAHRAMANLAR. Ruhlarınız şad mekanlarınız cennet olsun.

ERKAN DEDE - GÜNAYDIN TÜRKİYEM

Bugün iktidarları ve koltukları ITTIFAKLARI uğruna Atatürk ve layık cumhuriyetle hesaplaşma içine düşenler, .yarın çok büyük yanılgılarının ve sorumluluklarının hesabını mutlaka verecekler.

Andımızı siyasi hesaplar ve çıkarları uğruna kaldırıp , indirenler ,toplumda Türk milletini yaralamadan başka kendilerine fayda sağlayamayacaklar.

Bugün ülkemizi , emperyalizm ve şövenizmin ayrıştırıcılığı siyasi ve askeri olarak kuşatmış durumda.

Ülkemizdeki siyasal hesaplar, koltuklar ve iktidarlar adına değil. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ünüter yapısının korunması, ve insanca yaşama koşullarının yaratılmasına özen gösterilmesinden geçer.

Bununla beraber Fethullah Gülen terör örgütü, PKK, pyd ve bunlar gibi örgütler her yerde ,ülke içinde ve dışında belli merkezler tarafından kullanılıp ortak hareket ederek, Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı,emperyalizm adına terör faaliyetlerini yürütmektedirler .

Bunların beslendiği kaynaklar emperyalizmin , ŞÖVENİZM adına kullandığı ,dil, din, ve ırk temalarıdır.

Bunlar ayrıca sözde legal düzeyde, ülkemizde koltuk savaşları ve paylaşımlarının gözükmeyen kullanıma hazır siyasi denklemleridir.

Ama Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşları er geç bunun farkına varacakır..

Asıl önemli olan layık demokratik Türkiye Cumhuriyeti Devletini korumak ve insanca yaşamak ve yaşatmak için vatan sevgisi ile insan sevgisini, çağdaş koşullarda bir arada yüceltmektir.

Eğer bu iktidarı ve muhalefet partileri, bütun unsurları ile bunu gerçekleştirmiyor, gerçekleştirmenin yolunu açmiyorlarsa ,halk demokratik çözüm üretmenin stratejisini arayıp ortaya koymalıdır. Bu ülke siyasilerin tekelinde değildir olmayacaktır.

Güzel günler mutlaka oluşturulacak ,yaşam sevinci, ülke ve insan sevdası her zaman üzerinizde olsun.

Kalın sağlıcakla.

Saygılarımla.

Erkan DEDE