SİYASET
Giriş Tarihi : 02-02-2023 15:36

Erkan Balta ve Murat Balkaya Nijerya’da

Erkan Balta ve Murat Balkaya Nijerya’da

AKP Artvin Milletvekili Erkan Balta, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Ak Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Murat Balkaya ve Batman’lı iş insanları Nijerya gezisi düzenledi.

AKP Artvin Milletvekili Erkan Balta, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Ak Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Murat Balkaya ve Batman’lı iş insanları Nijerya gezisi düzenledi Ziyarette birçok üst düzey görüşmeler düzenleyen heyet, Başbakan, Meclis Başkanı, Sanayi Ticaret Odası Başkanı ve birçok iş insan ile hem ticari hem de dostluk görüşmeleri gerçekleştirdi.

Nijer Cumhurbaşkanı Bazoum Mohamed ve Nijer Başbakanı Ouhoumoudou Mahamadou Türk Dostluk Grubunu kabul etti. İki ülke arasındaki ekonomik ve kültürel bağların geliştirilmesini içeren görüşme çok samimi bir havada gerçekleşti.

Türkiye-Nijer Parlamentolar Arası Dostluk Grubu olarak Türkiye ve Nijerya arası ticari ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla Nijer Ticaret Odası Başkanı Moussa Sıdı’yi ziyaret etti.

Dışişleri ve İşbirliği Bakanı Hassoumi Massaoudou'u ziyaret etti.

Türk Dostluk grubu heyetide Nijer'le olan dostluğu pekiştirmek için ziyaretlerde Nijer yerel kıyafetleri giyerek gerçekleştirdiler.

Her ülkede okul öncesinden yükseköğretime eğitimin her aşamasında etkin faaliyet yürüten Türkiye Maarif Vakfı’nın Nijerya’da yapmış olduğu Maarif Vakfı Türkiye-Nijer Dostluk Okulları Merkez Kampüsünü ziyaret ettiler.

Türk heyeti daha sonra Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın Nijer’de inşa ettiği Türkiye-Nijer Dostluk Hastanesini ziyaret ederek, Başhekim Sedat Adar’dan sağlık hizmetleri hakkında bilgi aldılar.

Ziyaret farklı iş alanları, farklı kültürler, farklı yatırım alanları ve yeni proje fikirleri ile iki ülke arasında güçlü ticari ve dostluk bağları kurma amacı ile düzenlendi.

Artvin'de HaberArtvin'de Haber